Kuidas edeneb riigiametnike korvpalliturniir? Te ei tea, aga Te uurige.

14. veebruar 10

Eile tehti algust play-off mängudega sarjast Riigiametnike meistrivõistlused korvpallis 2010. Eelmistest voorudest erinevalt oli rohkem mänge ja kiigates järgmise laupäeva poole, ka rohkem nö kaalul.

 

Rääkida võiks sellest kuidas Firmaspordi Liidu peamees ja riigiametnike turniiride väljamõtleja Marti Soosaar üle pika aja näole andis või miks jättis Vanglateenistuse säravamaid tähti Marek Vinni seekord mängudele tulemata (tuginedes anonüümseks jääda soovinud allika ütlustele eelistas Vinni rajooni meistrikaid riigiametnike turniirile) või kuidas vendadel Siniveedel reede õhtul Venuses läks… aga head lugejad, Te peate pettuma – tänases loos kirjutame olulisest ja teeme seda veidi konkreetsemalt ning ei pajata mõtteid igast mängust.

 

Tehnilise Järelevalve Amet (TJA) alustas päeva võidukalt ja 12-nda asetuse saanud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ei suutnud võiduarvet avada. Egert Väinaste vedamisel küll üritati lõpuni, aga ka veerandsajast punktist Väinaste kontos jäi väheks. Veerandfinaali oli jõudnud TJA võistkond. Lasnamäe LOV võitis üllatuseks Maanteameti võistkonda ja jõudis läbi väikese ime veerandfinaali. Hiljem protokolli vaadates oli seekordseks kinder surprise’ks Erik Luts, kes kõigi mängude jooksul imeliselt palle korvi saatis ja suuresti otsustas LLOV’i jõudmise paremate sekka. Keskkonnaministeerium ja Õigusriik jagasid maid samuti koha pärast veerandfinaalis. Kas Kalle Kirsi õnnetu kukkumine või mõni muu asjaolu, igatahes Jüri Truusa, kes küll palliplatsil esimest viiulit ei mängi, aga teeb seda juhendajana, triivis Keskkonnaministeeriumi taaskord võiduni. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) pani seljad vastakuti Veeteede Ameti parimate korvpalluritega. Puudus Vambo Veer, puudus Tarmo Leppoja – võta näpust kumma puudumine otsustavaks sai, puhaste paberitega ja esimese võidu napsas Veeteede Amet.

 

Veerandfinaalides suuri üllatusi ei juhtunud ja poolfinaalide vastasseisud sel aastal on järgmised: PF1 Vanglateenistus vs Sotsiaalministeerium; PF2 Sidepataljon vs Eesti Maksu- ja Tolliamet. Need kohtumised peetakse juba 20-ndal veebruaril.

 

Miinusringi kukkusid TJA, Keskkonnaministeerium, Lasnamäe LOV ja Veeteede Amet. Mainitud võistkondadele kukkusid miinuse poolele veel MKM, Õigusriik, Maanteeamet ja EAS. Omavahelistest kohtumistest väljusid võitjatena tänu soodsale positsioonile miinusringis ja jätkavad võitlust tabeli alumise poole võidu suunas Õigusriigi võistkond, kelle ridades tegi debüüdi Jüri Ratas (pildil vabaviskel) olles kasulik 17 punktiga. Teise õnnelikuna näeb tunneli lõpus valgust Maanteameti võistkond, kes mängis üle EAS’i. Tabeli teises pooles kohtusid TJA vs Keskkonnaministeerium ja Lasnamäe LOV vs VTA. Kui Keskkonnaministeerium võitis Tehnilise Järelevalve Ameti suhteliselt kergelt, siis Veeteede Amet nägi ränka vaeva, et Lasnamäe LOV üle mängida.

 Uued mängud juba 20-ndal veebruaril. Päevases programmis mängud ja õhtune osa kätkeb endas turniiri lõpetamist koos söögi-joogiga ja autasustamisega Delta Cafe & Bistroos (Pärnu mnt 141). Ehk saame osa ka Siniveede elamustest südalinnas keskkööl;) Delta Cafe & Bistro kohta vt www.deltacafe.ee/

 

Viimase vooru ajakava nähtav siit Copy of ajakava_ra_koss_20.02, varsti lehel ka III vooru parimad punktitoojad  punktid 2010 ra koss III voorja play-off tabel süstem korvpall 2010 19 veebr