Korvpallis pani pealt Eesti Energia, võrkpallis võidutses Omniva

29. november 14

Kuldpalli saalialade võistlused olid sel aastal eriti tulised: kui korvpalliplatsil võis näha kirglikku mängu ja kõva madinat, siis võrkpallis lisaks sellele ka tuliseid vaidlusi. Korvpallis võidutses Kuldpall 2014 arvestuses Eesti Energia, võrkpallis tuli esimeseks Omniva.

Sel aastal pidi tõenäoliselt kõige karmimat kaotust tunnistama Raitwood, kes on viimasel kahel aastal Kuldpallil korvpallis esimeseks tulnud. Ent kehv ei olnud ka seekordne, teine koht. ” Eelmiste võitude koormat on raske kanda – see võidust puudu jäigi. Poisid tahtsid väga võita, aga asi jäi pähe kinni, oleksime pidanud vabamalt võtma,” nentis tiimi treener Sergei Rosumovski.  

5D__6419Eesti Energia võit Raitwoodi tiimi ei üllatanud “Nad on seda võitu juba mitu korda väga ihaldanud,” naeris Rosumovski. Üllatusi võistkonna jaoks siiski oli: “Uustulnuk Kalev ja Elisa üllatasid hea mänguga, üllatas, et kolme viimase aasta finalist Vanglateenistus alagrupi järel üldse mängust välja jäi. Aga kõige rohkem üllatas see, et Omnivat ja mõnda teist tugevat võistkonda polnud sel aastal kohalgi.” Kas Raitwoodi tiim lubab järgmisel aastal taas võidukarika endale tagasi saada? “Võitu me lubada ei saa… küll aga saame lubada, et kerge meiega olema ei saa,” kinnitas treener.

Nagu võrkpallile kohane, tuli ette mitmeid vaidlusi: mõne tulemuseks uus pall, teisel puhul punkt vastase kasuks. Kui esimene poolfinaal Vanglateenistuse ja Omniva vahel möödus parimate Eesti hittide “Ämmamoori maja” ja “Kalle Kusta” saatel, siis Swedbanki ja Eesti Energia heitlus oli oluliselt tulisem. Eesti Energia mängitud võidupunkti osas oli igal saalisviibijal oma arvamus, ent kohtunikud jäid oma hinnangule kindlaks ning Swedbank pidi tunnistama Eesti Energia paremust.

Võrkpallis jäi Eesti Energia lõppkokkuvõttes teisele kohale ning jättis omakorda enda selja taha Swedbanki. Korvpalli teiseks tuli mullune võitja Raitwood ning kolmandaks taaskord Swedbanki tiim.

Korvpalli ja võrkpalli parimad kroonitakse täna õhtul klubis Maasikas algaval auhinnatseremoonial.

Foto: Tarmo Haud