Kõrvemaal “suusatatakse” ilma suuskadeta

13. märts 08

korvemaa_suusk.gifTäna on kõigil tervisesportlastel viimane võimalus ennast soodushinnaga registreerida sel laupäeval toimuvale Sportland Kõrvemaa Suusamaratonile. Jah, lugesite õigesti. Sportland Kõrvemaa Suusamaraton siiski toimub, kuigi suuski alla panna pole suusasõpradel võimalik. Küll aga saab rada läbida, võttes kätte kas kepikõnni- või suusakepid. Seekordne üritus pole seepärast ka võistlus, vaid lihtsalt tore võimalus tervisesporti teha.Sel aastal annab esmakordselt Sportland Kõrvemaa Suusamaraton läbi, nelikürituse arvestuse, punkte ka Eesti Sportlikema Ettevõtte sarjas. Kui muidu juhendi järgselt läheb arvesse parima kolme võistleja saavutatud aeg, siis kepikõnni puhul, mis pole võistlus, lähtume osalusaktiivsusest. Ettevõtted, kes on stardis kolme või enama osalejaga, kes pika distantsi läbivad, teenivad 30 punkti. Iga vähem osaleja eest lahutatakse sellest 10 silma.

Üritusel osalevad ka Eesti Kepikõnni Liidu ja PoleAbout kepikõnni juhendajad. Kepikõnni varustust saab ka koha pealt laenutada!

Üritusel jagab näpunäiteid ka üks esimesi mehi, kes kepikõnni tänapäevasel kujul lahti mõttestas ja tervisesportlaste seas tavakasutusse toomist õhutas, soomlane Marko Kantaneva. Tänaseks päevaks on ta ilmselt enim kepikõnni alast kirjandust tootnud ja on, paljude teiste keelte seas, ka eesti keelde tõlgitud.

Saate ennast "Suusamaratonile" registreerida, kui täidate osavõtja ankeedi kodulehel www.jooks.ee/nelikyritus . Lisainfot saate sealtsamast või maili teel renna@jooks.ee
 või marti@firmasport.ee