Kolkjal oli kõnnielamusi saamas 330 huvilist

09. juuli 08

Möödunud laupäevane Elamusretkede etapp tõi Kolkjasse Peipsiääre valda kõndima umbes 330 kepikõnni- ja käimishuvilist. Paljudes kohtades olnud heitlik ilm näitas sel päeval Peipsi ääres oma parimat palet ja elmusteotsijaid ei seganud.

Ja rada oli tõesti vaatamist väärt. Kaunid rannakülad Kolkja ja Kasepää, pikad rivid sibulavagusid, kaunid eramud vaheldumisi romantiliste ja pisut lagunenud elumajadega ja suvilatega ning järvest nendeni jooksvad kanalid paatide jaoks. Paljud kindlasti mõtlesid, kui vahva oleks suve veeta sellises kohas. Kas ka püsivalt elada, see on ilmselt juba teine küsimus.

Meeleoluka avamise kohaletulnutele tegid kohaliku vallavolikogu esimees Maria Dudkina ja aseesimees Tatjana Sosnovskaja, kes tervitasid kõiki saabunuid, mida oli selle väikese valla jaoks küllaltki palju ja kutsusid kõiki tagasi ajal kui sibulad valmis saavad, et oma talviseid sibulavarusid täiendada. Kümnekilomeetrisel matkarajal said rektel osalenud pead murda ka paari lisaülesande kallal – kui kõrge siis ikkagi on Vana-Kasepää kirikutorn ja mitu kasepuud oli lindiga tähistatud alas!

Kirikutorn polnudki kõrgem kui 11 m, kuigi mõni oli pakkunud kogunud 100 m. Kaskesid jäi lindiga piiratud ala sisse 101.Siin vastajad väga suuri prohmakaid ei teinud, kuid päris täpseid vastuseid oli ka suhteliselt vähe.

Pärast matka oli kõigil võimalus külastada Kolkja kalarestorani ja nautida värsket kalasuppi ning külastada kohalikku muuseumi. Samuti "shopata" kohalikus kaubandusvõrgus, mis koosnes ühest kahe müügikohaga letist, mis oli täis kuivatatud ja ka värsket suitsetatud kala ning kurke-tomateid. Sel päeval said müüjad küll kogu kaubast lahti, kuidas igapäevaselt läheb, ununes paraku küsimata. Minge vaadake mõnikord järele. Kahtsema seda külastust kindlasti ei pea.

Järgmine pikem retk on aga kavas juba 3. augustil, kui kõigi on võimalus minna kõndima maratonirajale Lahemaale. Juba kolmandat aastat on kavas Lahemaa kepikõnnimaraton, mille eestvedajaks ja tagant tõukajaks on Kolgaküla Spordiklubi Rada. Ka sel aastal on rajameister Helges Mändmets lubanud osalejatele head rada. Saad juba rajakaardiga ja ürituse juhendiga tutvuda ka meie kodulehel