Kõige kiiremateks sõudjateks osutusid Eesti Posti Spordiklubi meeskonna liikmed

23. oktoober 10

2008. aastal Firmaspordi Talimängude raames esimest korda peetud sõudeergomeetritel sõudmise võistlus küttis kirgi ka seekordsetel Firmaspordi Sügise võistlustel. Kui 2008. aastal lisati ala võistluste hulka lumepuuduse tõttu asendusena teatesuusatamisele, siis seekord oli tegemist iseseisva alaga Firmaspordi Sügise raames.

Seekordsest võistlusest võttis osa 5 meeskonda – Eesti Posti Spordiklubi, Norma I ja Norma II, Sampo Pank ja Sõudjad naisedSavekate.

Kui masinaid alles üles seati, tegid võistlejad juba sooja ning esimeste kokku pandud masinate peal alustati ka liigutuste ja tehnika paikapanemist.

Võistlus toimus kahes osas – kõigepealt individuaalne kvalifikatsioon, kus distantsiks oli 300 meetrit. Kvalifikatsiooni 4 parimat meeskonda liikusid edasi finaali, kus 4 meeskonnaliiget pidi läbi sõudma 2000 meetrit. Seega oli iga võistleja ülesandeks läbida 500 meetrit.

Vahetult enne kvalifikatsioonide algust oli Eesti Posti Spordiklubi võistluse suhtes positiivselt meelestatud ning tiimijuht Indrek Raig kiitis meeskonda, kes iseseisvalt mobiliseerumise ja treenimisega on tegelenud. Eriti kiitis Raig Elsa Saksi, kes pärast kaheaastast pausi Firmaspordi tegemistes just sõudeergomeetrite võistluse raames come-backi tegi – nimelt ajas Elsa ise meeskonna kokku, kellega võistlustulle Sõudjad mehedastuti.

Kvalifikatsioonide sõidus alustavadki naised esimestena 300 meetri läbimist. Kvalifikatsioonide tulemusel liikusid finaali edasi Eesti Posti Spordiklubi, Norma I, Sampo Pank ja Savekate.

Kvalifikatsioonide raames osutus kõige kiiremaks naissõudjaks just Elsa Saks (Eesti Posti Spordiklubi), kes läbis 300 meetrit ajaga 59,4 sekundit. Kõige kiiremaks meheks 300 meetri peal osutus Tarmo Rindla (Norma I) ajaga 51,0 sekundit.

Kvalifikatsioonisõitudes saadud kohtade järgi said meeskonnad finaalsõitude jaoks sõudeergomeetrid valida ning see võimalus täitis Arctic Sport Clubi ruumi sigina ja saginaga. Otsiti just seda õiget masinat, mille peal kõigil meeskonnaliikmetel hea sõita oleks ning mis kindlasti võistlejad võiduni viiks.

Finaalsõidud algavad vihaselt ning jätkuvad veelgi vihasemalt. Juba esimese võistleja pingutustega rebib Eesti Posti Spordiklubi meeskond teistest tugevalt ette ning iga järgneva võistleja pingutustega suureneb vahemaa EestiPosti paatkonkurentidega veelgi. Kogu ruum on täis sõudeergomeetritest pahiseva tuulega, mis nii mõnestki kaasaelajas kindlasti ka tuulise ilmaga veekogu äärel seismise tunde tekitab.

Ning kuigi nii Norma I, Sampo Panga kui ka Savekate meeskondade liikmed annavad endaEesti Posti paatst kõik, näevad pealtvaatajad ja kaasaelajad pärast 300 meetrit ekraanil ainult Eesti Posti Spordiklubi meeskonna paati.

Suurem konkurentsimoment tekibki viimase 100 meetri läbimisel, kui ekraanile tekivad korraga nii Savekate kui ka Norma I võistkondade paadid. Duellist väljub võitjana Savekate meeskond.

Lõpptulemusena edestabki Eesti Posti Spordiklubi (koosseisus Martin Peik, Kristjan Suurhans, Ott Alemaa ja Elsa Saks) teisele kohale jäänud Sampo Panka (koosseisus Kaupo Raag, Andres Madissoo, Henri Kaarma ning Reelika Vaher) ligi 20 sekundiga, lõpetades ajaga 6:24,2. Sampo Panga lõpptulemuseks jääb seega 6:42,7 ning kolmandale kohale tulnud Savekate (koosseisus Varmo Kaskema, Valdis Kaskema, Artur Ratškovski ja Ragne Kalamees) ajaks saab 6:52,9.

Sõudeergomeetrite sõidu lõpptulemused leiab siit: TULEMUSED Sügis 2010 sõude-ergomeetrid

Läbida on jäänud veel viimane ala – Firmaspordi Sügisele pannakse punkt bowlingu meistrivõistlustega.