Klubi Tartu Maratoni spordisündmused kogusid aasta peale 15 707 osalejat

06. oktoober 08

Reedel toimus Eesti suurimate spordisündmuste korraldaja Klubi Tartu Maratoni hooaja lõpupidu. Rõõmuga tõdeti, et aasta jooksul on spordiradadele tee leidnud suur hulk inimesi.

Klubi Tartu Maratoni juhatuse esimehe Indrek Kelgu sõnul on viisteist tuhat Eesti mastaabis igati soliidne number. “Eks see arv oleks veelgi suurem olnud kui talvine Tartu Maraton oleks toimunud,” lisab Kelk. Eriti rõõmustav on tema sõnul kõige nooremate huvi kasv spordisündmuste vastu. “Lasteüritustel osales läbi aasta enam kui neli tuhat huvilist,” sõnab korraldaja.
Võrreldes mulluse hooajaga kasvas kõige enam rahva huvi rulluisumaratoni vastu. Tänavu veeres rajale aktiivsete eluviiside pooldajaid 23% rohkem kui mullu. Kokkuvõttes tõusid kõikide toimunud maratonide osalejaarvud.

Märkimisväärse kasvu tegi läbi ka SEB Tartu Neliküritus, kuhu kuuluvad Tartu Maraton, Tartu Jooksumaraton, Tartu Rattaralli ja sügisel hooaega lõpetav Tartu Rattamaraton.

Kõik kolm toimunud etappi läbis ligi 700 osalejat ja pikematelt võistlusdistantsidelt korjas punkte enam kui 400 inimest. Viimased selgitasid omavahel ka SEB Tartu Nelikürituse üldvõitja, kelleks osutus Allan Oras.

Järgmise aasta hooaja avab 15. veebruaril sõidetav 38. Tartu Maraton, mille ettevalmistused juba käivad. Avatud on ka registreerimine.

Rohkem infot Klubi Tartu Maratoni spordisündmuste kohta leiab aadressilt www.tartumaraton.ee