Kiiruisutamise võistlus avas Firmaspordi talimängud

06. märts 10

Eile, 5. märtsil algasid Firmaspordi talimängud Tartus Lõunakeskuse liuväljal kiiruisutamise võistlusega. Emotsioone jagus võistlusel nii liuväljale kui ka pealtvaatajate alasse.

Võistlus toimus play-off süsteemis, kus starti läks korraga kuus võistlejat. Kokku toimusid stardid neljas vanusegrupis, mehed ja naised eraldi. Nii põnevaid võistlusmomente kui ka rahulikke rajakatsetusi jagus kõigidesse vanusegruppidesse.

Rahulikumad rajakatsetused leidsid aset peamiselt eelsõitude ajal, samuti toimusid suuremad kukkumised enne poolfinaale ja finaale.

Nii meeste kui naiste sõitude poolfinaalides algasid aga tihedamad rebimised finaalikohtade pärast. Meeste vanusegrupis 40+ lahutas vaid üks kümnendikiksekund Ander Kivi (Nordea Spordiklubi MTÜ) Argo Raudsepa (Jussike OÜ) tulemusest. Viimane finišeeris tulemusega 0:57,2, Ander Kivi aga tulemusega 0:57,3. Kümnendiksekundiga edestas ka meeste 30+ vanusegrupis poolfinaali teisele kohale tulnud Juhan Muru (Norma AS) Heiki Talvikut (Norma AS).

Naiste vanusegrupi 40+ poolfinaalis otsustas aga 8 kümnendiksekundit Nora Leimetsi (Lennuliiklusteeninduse AS) pääsemise finaali, jättes sellega poolfinaali 4. kohale Inge Suderi (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ). Nora Leimets lõpetas poolfinaali ajaga 1:06,2, Inge Suder aga ajaga 1:07,0.

Meeste vanusegrupis 40+ näitas oma oskusi numbes 93 all sõitnud Argo Servet (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ), kes rahulikult, kuid kindlalt ennast poolfinaalist finaali uisutas. Enne finaalsõitu sõnas ta: „Kohe alguses ei tohiks endast kõike anda, midagi tuleb ka finaaliks jätta. Rahulikult sõites sõidab lihased soojaks.“ Küll aga plaanis ta finaalis endast kõik välja panna. Oma suurimaks konkurendiks pidas ta äsja vanemasse sõidugruppi edasi liikunud Sulev Lokki (Ekspress Hotline AS). Finaal kujuneski nende kahe mõõduvõtmiseks, millest sekundilise võiduga väljus Argo Servet, kes oma eelmise aasta tiitlit kaitses.

Oma eelmise aasta tiitlit kaitses ka naiste vanusegrupis 30+ number 30 all sõitnud Marika Raiski. Oma sõidu kohta sõnas ta, et uisk libises hästi ning eelmise aasta tiitel sai kaitstud. „Ma olen mõelnud, et teiste uiskudega saaks kiiremini. Varsti tulevad juba nooremad peale, et peaks endale kiiremad uisud vaatama,“ planeerib ta oma järgmiste kordade sõite peale võistlust.

Rajal panid oma uisutamisoskused proovile ka vanemate vanusegruppide esindajad. Number 1 all sõitnud Ene Kaart sõnab enne sõidu algust: „Ma ei ole mingi eriline uisutaja, ma ei ole üldse uiskudel sõitnud, aga meie tiimijuht, tema räägib kõik ära ja nii ma siin olengi.“

Kiiruisutamise lõplikud tulemused leiab siit: Uisutamine 2010 individuaaltulemused.

Firmaspordi talimängud kestavad pühapäeva, 7. märtsini. Talimängude raames võetakse mõõtu veel suusatamises, kalapüügis, võrkpallis, reesõidus ja mitmetes muudes nii füüsilisi kui vaimseid võimeid proovile panevates võistlustes.