Kevadspartakiaad’16 uudisalal suusatas, sõitis ja aerutas end esikohale Kalev

09. aprill 16

Igal spartakiaadil on kombeks üllatada osalejaid mõne uudisalaga: nii ka sel korral. Kui tavaliselt on kevadeti võisteldud sõudeergomeetritel individuaalvormis, siis nüüd tehti seda kolmestes tiimides, kus üks saab pingutada velo-, teine suusa-ja kolmas sõudeergomeetril. Kõige paremini suutis kolme ala tugevused ühendada Kalev, paremuselt teiseks tuli Elisa ja kolmandaks Swedbank.

Esimeseks etapiks oli veloergomeeter: parima aja sellel alal tegi Danske, tulemuseks 2.58. “Päris väsitav oli, ratast pole sel aastal üldse teha jõudnud,” tõdes tiimi liige Meelis Rebane.

Swedbanki töötaja Mare Ulp oli vastupidisel arvamusel. “Ei olnudki nii hull, nagu arvasin! Ratas on ikka kodusem, kui sõudeergomeeter. Aga teatesõit kokku on kindlasti põnevam, kui ükskõik milline tavaline ergomeetrisõit,” sõnas ta. Heidi Speck If Kindlustusest osales võistlusel esimest korda ja sõitis samuti rattal. “Väga väsitav, aga lahe ala!” kinnitas ta.

IMG_5488M

Foto: Ardo Säks

Kõige enam oli tiimidel pusimist sellega, kuidas kolm ala tiimiliikmete vahel ära jagada. Raskeimaks pidasid osalejad teisena “sõidetavat” suusaergomeetrit.

Rahandusministeeriumi tiimis jäi suusatamise roll naisliikmele. “Tegin suusaergomeetrit teist korda elus ja väga raske oli! Olen küll suusamaratone sõitnud, aga ergomeeter on ikka oluliselt raskem,” tõdes Anu Kikas.

Ribadeks tõmbas end ka Laura Maasik Danskest, kes valis samuti suusaergomeetri. “Ei arvanud, et rattasõit nii kiirelt läheb, oleksime pidanud naise hoopis sellele alale panema. Jaotasime lihtsalt selle järgi, kes mida oskab,” ütles tema tiimikaaslane, Henri Kaarma. Parima aja suusaergomeetril sõitis endale kuldmedalist Kalev, tulemuseks 3.32.

Ankrumeeste ülesandeks jäi sõita sõudeergomeetril – üheks ankrumeheks oli Roman Lutšit Swedbanki tiimist. “Olen teinud crossfit-trenni ja seal on sees sõudeergomeetri kolmekilomeetrine distants. Jõud jaguneb distantsi peale nagu teisiti. Siin on aga üks kilomeeter ja täielik võistlusolukord, väga raske! Sügisel paluti, et tuleksin ka osalema ja sõidaksin ergomeetrit, siis see üldse ei tõmmanud. Aga sellise kolmevõistlusena on see väga huvitav,” kinnitas ta.

Võistlejate seas võis kohata ka eelmise aasta parimaid firmasportlasi – teiste seast tõusid nad esile auhinnaks saadud tiitlisärkidega. Üheks neist oli Vahur Vent Tallinna Lennujaamast. “Talispartakiaadil ma osaleda ei saanud, seega nüüd paningi end igale alale kirja, et natukenegi uue aasta tabelisse punkte saada. Uut särki oleks tõesti vaja,” naeris ta.

Kokkuvõttes meeldis uudisala aga osalejatele väga. Henri Kaarma Danskest andis endapoolse soovituse: “Kevadeti võikski hakata sõitma teatesõitu ja sügiseti tavalist ergomeetrivõistlust.”

Ergomeetrite kolmevõistluse ala peasponsor on sporditoitumise peaspetsialist SiS, kes varustab võitjaid kõigega, mida Kevadspartakiaadi aladest taastumiseks vaja. Lisaks annab Ajakiri Sport parimatele võistlejatele tasuta 6 kuu tellimuse.

SiS_logo_RGB_tonal

 ajakiri_sport_logo