Kes juhivad Sportlikema Ettevõtte ja Parima Rahvasportlase tabelit?

17. märts 16

Igal sügisel, Kuldpalli lõpupeol, jagab Eesti Firmaspordi Liit välja kaks preemiat: Parima Rahvasportlase ning Eesti Sportlikema Ettevõtte tiitli. Märtsi keskpaiga seisuga on ettevõtete edetabelit juhtimas Danske Bank, individuaalarvestusi aga Ragnar Leimann, Henri Kaarma, Laura Maasik ja Mirja Lind. Kuidas on neil läinud varem ning kes on edetabelite üllatajad?

Ettevõtete arvestuses seisab sel hooajal vangerdusi ees veel palju ning nagu ajalugu tõestanud on – iga pisemgi üritus ja ala loeb! Talispartakiaadil tuli esimeseks küll Swedbank, ent ettevõtete üldarvestuses asetuvad nad teisele kohale: esikohta hoidev Danske võttis vajalikud punktid selleks Vennad Ehituse Seitsmevõistluselt. Möödunud aastal tuligi Swedbank ka lõppkokkuvõttes teiseks, Danske oli aga veelgi kaugemal, neljandal kohal.

Ühe järgmise katsumusena seisab rahvasportlastel ees kardisõit. Foto: Ardo Säks

Kolmandal kohal on ettevõtete arvestuses Tallinna Lennujaam, eelmise aasta tiitlikaitsja, neljandal Kalev, kes pälvis 2015. aastal üldarvestuse viienda koha ja viiendal Tallinna Linnatranspordi AS – esiviisiku uustulija, kes on hetkeseisuga välja löönud eelmise aasta pronksmedalisti Elisa. Kokku püüab praeguse seisuga tiitlit 17 Eesti ettevõtet.

Millised on seisud Parima Rahvasportlase edetabelis? Meeste arvestust juhtiv Swedbanki töötaja Ragnar Leimann võttis ka möödunudaastase võidu, tema järel tulev Mattis Torn Tallinna Lennujaamast tuli eelmise hooaja kolmandaks. Saint Gobaini tiimi esindav Hannes Veide ning Lennujaamas töötav Martin Maasik eelmise aasta esiviisikusse ei mahtunud, hetkeseisuga on nad aga vastavalt tabeli kolmandat ja neljandat kohta hoidmas.

Hannes Veide, kes oli möödunud aastal kümnes, on aga pisikese sammu võrra kõigist edetabelis olijatest tegelikult juba ees.  Nimelt – tema hooaja sportlik eesmärk nr. 1 on sügisel toimuv Spartathloni 250 km jooks Ateenast Spartasse. Praeguse seisuga on ta ainus eestlane, kes sellele hullumeelsele võistlusele kutse on saanud!

Samuti Tallinna Lennujaama esindav Ivo Stolfot oli aga ka möödunud aasta lõppkokkuvõtte viies. Jano Järvelaid Kalevist, kes eelmisel aastal neljanda preemia haaras, on hetkeseisuga napilt esiviisikust väljas ja püsib kuuendal positsioonil.

Mehed 40 arvestuses juhib edetabelit Henri Kaarma Danskest, kelle möödunudaastane sooritus pälvis edetabelis 22. koha! Teisel positsioonil oleval Urmas Jõelehel Elisast läks möödunud aastal juba paremini – tema oli esimese kaheteistkümne seas. Kolmandat kohta hoiab hetkeseisuga Tarmo Rindla Normast, möödunud aasta 21. koha omanik, neljandat Heiki Mäesalu Saint Gobainist ja viiendat Leho Virma Swedbankist – möödunudaastased kohad on neil vastavalt 18 ja 8.

Ent kuidas on läinud meie naistel? Neis tabelites kuigi palju üllatajaid pole. Esikohta hoiab möödunud aasta hõbemedali omanik Laura Maasik Danskest, teist Karin Lüütsepp Kalevist, kes tuli möödunud aastal üheksandaks.

Möödunud hooajal särasid poodiumil sellised naised. Foto. Ardo Säks

Kolmandal kohal asetsev Piret Põldsaar Tallinna Lennujaamast oli kolmas ka eelmise aasta arvestuses, neljandal asetsev Jaanika Parts Elisast tegi sama tulemuse ka aastal 2015. Esiviisiku üllataja on Rahel Allas Kalevist, kes on tabeli uustulija ning hoiab viiendat kohta.

Naised 40 edetabeli esikohta hoiab tugevalt tiitlikaitsja Mirja Lind Tallinna Lennujaamast, möödunudaastane hõbemedalist Mare Ulp on hetkeseisuga neljas. Nende kahe vahele mahuvad veel Merike Põldmäe Swedbankist, mullune kaheksas, ning Kristi Liiver Kalevist, kes pingutas end eelmisel aastal kuuendaks. Esiviisikus hoiab praeguse seisuga kohta veel ka Kristiina Kõll-Grünberg Elisast, kes võistles möödunud aastal veel naiste vanuserühmas ning saavutas seal ülihea, samuti viienda koha.

Firmasportlastel seisavad järgmiste üritustena ees Kevadspartakiaad’16, mis toimub juba vähem kui kolme nädala pärast, seejärel juba Tartu Rattaralli, Jooksumaraton ja RMK Kõrvemaa Kevadjooks. 

Parima Rahvasportlase edetabeleid vaata SIIT, Eesti Sportlikema Ettevõtte parimaid SIIT.