Sügisspartakiaadi kergejõustikuvõit läks Tallinna Lennujaama SK-le

09. oktoober 15

Kui Suvespartakiaadil muretses mitu uustulijat, et nende jaoks sobivaid alasid firmaspordi võistlustel peale nooleviske polegi, siis eilne mõõduvõtt Audentese kergejõustikuhallis andis võiduvõimaluse nii mõnelegi Sügisspartakiaadi esmakordsele osalejale. Üldvõitja Tallinna Lennujaam edastas aga oma pearivaali, Swedbanki, ning liigub kindlal sammul Eesti Sportlikema ettevõtte tiitli suunas.

Kergejõustiku üldvõidu sai sel korral endale Tallinna Lennujaama SK, tema järel pääses teiseks Swedbank ning kolmandaks sel suvel esmakordselt firmaspordiüritusel osalenud TransferWise. Neljanda koha pälvis HRM Tootmine, kelle töötajad on seni samuti vaid Kuldpallist osa võtnud – neilegi oli spartakiaad alles päris uus ettevõtmine.

Need sportlased, kes mõnel alal esikolmikusse pääsesid, tegid seda suure tõenäosusega ka teistel aladel: Ege-Teili Oja ja Elen Viikman teenisid mõlemad välja kaks ala esikohta, Laura Maasik, Annika Rebane, Mirja Lind, Miljard Liik ja Mattis Torn saavad  autasustamisel kaela aga mitu eri värvi kergejõustikumedalit.

Tõkkejooksus oli osavõtjaid sedavõrd palju, et seda saab kahtlemata pidada osalejaterohkeimaks täiskasvanute tõkkejooksuvõistluseks sel aastal. Naiste klassis sai esiakoha Ege-Teili Oja Tallinna Lennujaama SKst, teist ja kolmandat jäid jagama Inger Romanenko Swedbankist ja Laura Maasik Danskest. N40 klassi osavaim ja kiireim oli Marika Raiski Elisa SKst, teise tulemuse tegi Annika Rebane Swedbankist ja kolmanda Mirja Lind Tallinna Lennujaama SKst.

Sügisspartakiaad'15 / Foto: Ardo Säks

Meeste klassis tegi parima tulemuse Mattis Torn Tallinna Lennujaama SKst, jättes selja taha teist ja kolmandat kohta jaganud Tõnis Kaukvere Swedbankist ja Miljard Liiki Tallinna Lennujaama SKst. M40 arvestuse esimene oli Andre Tampõld Elisa SKst, teine Leho Virma Swedbankist ja kolmas Aivo Kaljumäe Elisa SKst.

Kuulitõukes varieerusid tulemused tõukeringi välisservast kuni Eesti meistrivõistluste normatiive tähistavate tulemusteni. Naiste parim oli Elen Viikman HRM Tootmisest, teise koha sai Laidy Lainoja Tallinna Lennujaama SKst ja kolmanda Laura Maasik Danskest. N40 klassis tegi esimese tulemuse Marika Raiski Elisa SKst, teise Kaja Lehtla Kalevist ja kolmanda Janika Apri Danskest.

Meeste arvestuses sai eriti suurt rõõmu tunda Tallinna Lennujaam, sest selle tiimi liikmed noppisid nii esimese kui kolmanda koha – Miljard Liik ja Vahur Vent tegid mõlemad suurepärased tulemused. Teise koha sai Ragn Sellsi esindanud Ott Alemaa. M40 klassi tugevaim oli Ardo Pajur Swedbankist, tema järel Andre Tampõld Elisast. Kolmandat ja neljandat kohta jäid jagama Henri Kaarma Danskest ja Tarvi Pihlakas Tallinna Lennujaama tiimist.

Kaugushüppes olid naised sedapuhku aga meestest võimsamad – kaks naist said üle 5 meetri pikkuse tulemuse, vaid üks mees aga tulemuse üle 6 meetri. Naiste parimad tulemused tegid Elen Viikman HRM Tootmisest, Laura Maasik Danskest ja Marilyn Maasikamäe Kalevist. N40 arvestuse parimad olid Mirja Lind Tallinna Lennujaama SKst, Annika Rebane Swedbankist ja Marika Kotka Danskest.

Sügisspartakiaad'15 / Foto: Ardo Säks

Meeste klassi ainsa üle kuue meetri pikkuse tulemuse tegi Tõnis Kaukvere Swedbankist, teise koha teenis välja Mattis Torn Tallinna Lennujaama SKst ning kolmanda Ragnar Leimann Swedbankist. M40 klassi esimene oli Margus Maidla Rahandusministeeriumist, teine Tarvo-Jaan Rebane Danskest ja kolmas Ardi Aolaid Elisa SKst.

Kõrgushüppes koostati edetabel meeste ja naiste arvestuse peale kokku. Koefitsiente arvesse võttes tegi parima tulemuse Tallinna Lennujaama SK tiimi liige Ege-Teili Oja, teise koha noppis TransferWise’i töötaja Laur Läänemets, kolmanda koha Asso Prii Kalevist. 

Ka 800 meetri jooksus liideti meeste ja naiste edetabelid kokku, esikolmikusse mahtusid aga vaid mehed. Esikoha teenis välja Heigo Hein Danskest, tema järel tulid Heiki Pruul Swedbankist ja Madis Rouhijainen Tallinna Lennujaama SKst. 

Sügisspartakiaad jätkub täna viimase päevaga Viru MyFitnessis, kus võetakse mõõtu sõudeergomeetritel. Õhtune pokkerilahing, autasustamine ja järelpidu toimuvad klubis CatHouse.

Fotod: Ardo Säks