Kergejõustiku võistlustele on registreeritud 13 ettevõtet (uuendatud)

01. september 08

Jüri OrgLaupäeval Kose staadionil toimuvatele Eesti firmaspordi meistrivõistlustele kergejõustikus on registreeritud hetkel 13 ettevõtet ja kindlasti võistlustulle minemas 9 meeskonda ja 6 naiskonna jagu kergejõustiklasi. Lisaks veel keskmaajooksjad. Samas on registreerumine võistlusele veel käimas, nii et kergejõustikumedalid jagama on oodata päris arvukat seltskonda ning võimatu pole sel korral ka 100 harrastuskergejõustiku huvilise kokkusaamine selleks ettevõtmiseks.

Firmaspordi meistrivõistlused kergejõustikus toimuvad juba viiendat korda võistkondliku mitmevõistlusena, kus meeskonnad jagavd omavahel kümnevõistluse alad ära nelja võistkonna liikme peale ja naiskonnad seitsmevõistluse alad kolme peale. Iga võistleja osaks jääb punkte tuua oma võistkonnale kahel alal. Lisaks tuleb meestel kahel ja naistel ühel korral starti tulla teatejooksudes. Meeskonnad jagavad omavahel nelja peale ära 400 ja 1500 m jooksud ning naiskonnad kolme peale 800 m distantsi.

Kokkuvõttes on võistkondliku mitmevõistluse puhul tegemist võistkonnaalaga, mis ei nõua mitte ainult head kergejõustikualade tehnika valdamist ja füüsilist võimekust vaid ka võistkonna koostajalt väikest mõistatusülesannet ja psühholoogi oskust, kus igale võistkonnaliikmele tuleb leida õige ala, et võistkonna punktisumma tuleks võimalikult hea.

Lisaks asuvad taas starti keskmaajooksjad. Naistel tuleb läbida 800 m distants ja meestel 1500 m distants.Siin jagatakse välja nii individuaalsed medalid kui ka võistkonna karikas viie parima jooksja kohapunktide summas.

Kergejõustiku võistluste stardipauk antakse laupäeval kell 11:00 Kose staadionil.

Lisainfot koos osalejate nimeirja, ajakava ja juhendiga leiate siit – Eesti firmaspordi meistrivõistlused kergejõustikus 2008