Kepikõnnimaraton Noarootsis 24. juulil 2011

03. aprill 11
Heinakuu lõpus lähme otsime elamusi ammustel aegadel omaette saare elu elanud Noarootsi poolsaare lähistelt. Naudime ilusat vaadet ja kaunist rannaäärt ning seikleme poolsaare vanimate mändide keskel. 

Koostöös Rahvusvahelise Kepikõnni Liiduga (INWA) on juulikuu Elamusretke etapp Noarootsis KEPIKÕNNIMARATON!! Saab läbida täispika distantsi 42,2 km, pool sellest (21,1 km) või lühikese 10 km pikkuse raja.

Retke algus:

Start on pühapäeval, 24. juulil kell 11.00 Roosta parkla juurest. See asub Roosta puhkeküla lähedal (www.roosta.ee), täpsem info asukoha kohta on kättesaadav SIIT. Osalejate kohaloleku registreerimine algab kohapeal kell 10.00 ning enne starti tehakse ühine soojendusvõimalemine.

Orienteeruv ajakava:

Pärast starti on osalejatel aega maksimaalselt 10 tundi, et jõuda finišisse. Osalejad, kes ei ole kella 20:00 jõudnud viimasesse kontrollpuntki (mis asub umbes 4 km enne lõppu), diskvalifitseeritakse rajalt ning suundutakse otseteed finišisse.

Võimalus on kõndida ka pool maratonist, kuid teadmiseks, et täispikk maraton ei ole lihtsalt kaks ühesugust ringi! Põnevust ning huvitavaid elamusterohkeid kohti jätkub ka teekonna teiseks pooleks. Raja keskel on iga 6 km tagant kontrollpunktid, kus saab energiavarusid täiendada väikese suupiste ning joogiga. Maratoni lõpus ootab kõiki mõnus söök koos kosutava karastusjoogiga. Täispika maratoni distantsi läbijatele on auhinnaks KARIKAS!

Raja lühikirjeldus

Start on Roostal, kust rada liigub edasi põhja poole Tuksi suunas, möödub kaunist järvederohkest piirkonnast, jõudes välja Nõvale. Tagasi Roostale suundub rada ranniku lähedalt, läbides Dirhami ja Rooslepat. Finiš on samuti Roostal.

Kogu retke peale on asfalti umbes 1-1,5 km, mis jaguneb kolme koha vahel. Vastavalt siis umbes 20 ja 40 km on kruusa- ja metsateed ning mööda rannajoont ei kõnnita üldse, ainult start on rannas, et ikka mere ka ära näha saaks. Rajal on siiski kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnitakse ka männimetsas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis on kepikõnniks suurepärased.

Osalustasud:

TÄISPIKK MARATON (42,2 km)

  • ¤ Täiskasvanu: 35 eurot
  • ¤ Pensionär/(üli)õpilane: 25 eurot

SOODUSTUS GRUPILE: Kui kogute kokku vähemalt 8liikmelise seltskonna, on hinnad järgnevad:

  • ¤ Täiskasvanu: 30 eurot
  • ¤ (üli)õpilane/pensionär: 22 eurot

 

POOL MARATONI DISTANTSI (21,1 km)

  • ¤ Täiskasvanu: 30 eurot
  • ¤ Pensionär/(üli)õpilane: 17 eurot

SOODUSTUS GRUPILE: Kui kogute kokku vähemalt 8liikmelise seltskonna, on hinnad järgnevad:

  • ¤ Täiskasvanu: 25 eurot
  • ¤ (üli)õpilane/pensionär: 15 eurot

LÜHIKE RADA (10 km)

¤ Üks inimene: 10 eurot

¤ SOODUSTUS GRUPILE: Kui kogute kokku vähemalt 8liikmelise seltskonna, on osalustasu ühele inimesele 8 eurot.

Hinnas sisaldub rajameistri teenus, vajadusel arstiabi, mitu joogi- ja suupistepunkti rajal ning soe söök ja diplomid maratoni lõpus. Täispika maratoni läbijatele karikas!

Registreerumine:

Registreerimiseks saatke kiri aadressil elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks märkima osalejate nimed, e-maili aadressid ja vähemalt ühe kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi põnevat välja mõelda – see on vajalik, et hooaja lõpus parimat klubi/seltskonda välja selgitada).

Seejärel tee ülekanne Eesti Firmaspordi Liidu arveldusarvele 17001480968 Nordea Pangas. Selgitusse märgi kindlasti Noarootsi maraton ning osaleja nimi. Grupi eest maksmisel lisada osalejate nimede asemel grupi/klubi nimi. Alles siis, kui tasu on makstud, loeme osaleja lõplikult registreerituks.

Registreerimistähtaeg on 11. juuli!

Muu oluline:

Palume arvestada kohalesõiduks piisavalt aega, et saaks retkega ilusti õigeaegselt alustada. Jalga tuleks panna korralikud ja mugavad jalanõud, mis maratoni käimisele vastu peaks ning igaks juhuks võiks taskusse pista paar plaastrit. Maratoni läbimine on tõeline väljakutse, mille vastuvõtmisel ning edukal seljatamisel on elamused ning enesega rahulolu garanteeritud!

Järgnevate elamusretkede kohta loe lähemalt siit

Küsimuste korral helista: 55 550 848 (Jaanika), 53 476 926 (Triin)

või kirjuta elamusretked@firmasport.ee

www.elamusretked.ee