Kaunase Žalgiris registreerus firmaspordi korvpalli meistrivõistlustele

01. aprill 09

Fotol Mantas Kalnietis Zhalgirisest mängimas Lietuvos Rytase klubi vastu. Varsti on vastaseks tulemas SEB Eesti korvpallivõistkond.Viimasel ajal eelarve probleemidega kimpus olev ja mitmeid välismängijaid vabaks andnud Kaunase Žalgirise korvpallivõistkond registreeris ennast täna järgmisel laupäeval toimuvatele firmaspordi korvpalli meistrivõistlustele. Peatreener Gintaras Krapikase sõnutsi püüab meeskond sellel turniiril taastada mängukindlust, mis hetkel Euroliigas on kõvasti räsida saanud.

Sel aastal seni Euroliigas kaheksa kaotuse kõrval vaid kaks võitu teeninud Žalgiris on küll hetkel liider Leedu meistrivõistlustel ja lõpetas põhiturniiri teise kohaga SEB BBL-is, kuid meeskond, kes on harjunud pidevalt võitma on siiski sel aastal olnud enese hale vari. Isegi Eesti tugevamad klubid on sel aastal Leedu hiiule edukalt vastu saanud ja BBL poolfinaalis tulebki Žalgirise vastaseks Eesti klubi. Kas Rock või Kalev, selgub juba täna!

 

Igatahes usub Krapikas, et Eestis firmaspordi turniiril kaasa tegemine aitab leedukatel eestlaste mängustiiliga kohaneda ja BBL finaali pääseda. “Pealegi oleme meiegi ju teatud mõttes firmasportlased, käivad ju meie mehedki iga päev tööl, mis siis, et spordisaalis,” selgitab Krapikas. “Palka saavad ka vahest, kui hea päev,” lisas Krapikas.

SEB Panga võistkonna liider Gert Veerpalu kiitis leedukate osalemise heaks. “Selles mõttes vastavad nad juhendile, et nad ei mängi Eesti meistrivõistluste meistri- ega muudes liigades ja võiks öelda JOKK. Samas usun, et heal päeval oleme suutelised neile vastu saama küll. Seni oleme neli aastat olnud võitmatud,” rõhutas Veerpalu SEB Panga pikka võitudejada.

Nordea tiimi liider Kristo Kokk kuulis Žalgirise osalemisest meie käest, kuid ei löönud temagi nimeka leeduka ees põnnama. “Viimastest trennides olen harjutanud keskjoonelt kinnisilmi kolmeste pildumist. No kümnest viskest kaheksa panen praegu ikka sisse ja kui tabavust veel 1-2% parandada võitlusteks, peaks leedukad olema võidetavad. Pole paha!” muheles Kokk matialaverlikult.

Igatahes 11. aprillil TTÜ Spordihoones selgub lõplik tõde. Kas Eesti või Leedu võistkonnad saavad sel korral firmaspordi meistritiitli!