Karged elamused Järvseljal

21. november 11

Möödunud pühapäeval võtsid elamusretkelised suuna Lõuna-Eestisse Tartumaale, kus Järvselja lähistel Ahunapalu kalmistu juures järjekordse Elamusretkega alustati. Ilmataat oli selleks puhuks pilved laiali ajanud ning terve päeva jooksul paitas retkeliste põski ere sügispäike. Seekord juhtis Elamusretke Järvselja abimetsaülem Aare Tuul, kes piirkonda läbi ja lõhki tunneb  ning oma tarkust retkelistelegi edasi andis.

Pärast startimist liiguti Kalli jõe suunas ning jõudes puidust sillani, avanes kaunis vaade härmas Emajõe Suursoole. Mõned kepikõnni sammud hiljem  põikasid retkelised sisse metsatukka  ligikaudu 440 aasta vanuse männi juurde, kus avanes harukordne võimalus uudistada kotkapesa. Kevadel selle puu juurde üldse minna ei tohtivatki. Edasi suunduti Leego järve äärset idülli nautima: puhas loodus, värske õhk ning rahu ja vaikus – just selline ongi ideaalne puhkus pingelisest töönädalast.

Retke teine pool kulges tuldud teed mööda tagasi – nii sai igaüks valida enda jaoks sobiva tempo. Kes valis sportliku kõnni ja sai kindlasti päris korraliku võhmatrenni tehtud, kes valis rahulikuma, et ümbritsevat loodust imetleda ja pilte teha – igal juhul ootas finišis kõiki kuum tee ning mõnus soe supp. Samuti said osalejad matka tubli läbimise eest korraldajatelt diplomi.

Kui enamik kõndis terve matka mööda kindlat ja mugavat liivateed, siis 5-liikmeline Firmaspordi tiim otsustas natuke ekstreemsemaid elamusi püüdma minna. Selmet tuldud teed mööda tagasi kõndida, valis seltskond hoopis põnevama raja – läbi Emajõe Suursoo. Kui varem lubati, et vesi üle põlve ulatuda ei tohiks, siis tegelikult õnnestus firmasportlastel praktiliselt vööni vees ära käia. Just siis, kui korraldajatel juba seltskonna pärast väike mure tekkima hakkas, saabus kogu kamp säravate nägudega finišisse ning jagas elavalt kogetud seiklusi.

Toredat üritus jäädvustasid fotograafid Kaimo Puniste ja Tarmo Haud ning pildigaleriisid saab näha SIIT ja SIIT.

Järgmine Elamusretk viib meid 11. detsembril Viljandimaale Suislepale, rohkem infot on kirjas SIIN.

Järgmise aasta retkede plaanid on kirjas Elamusretkede 2012. kalendris.