Kalevi talimängud toimuvad siiski

01. aprill 08

kalevi_talv07.jpg Seoses viimase nädala jooksul jõudsalt paranenud lumeoludega otsustas Eesti Spordiseltsi Kalev juhatus, et Kalevi firmaspordi talimängud viiakse eeloleval nädalavahetusel siiski läbi.  "Seekordsed mängud nimetame järjekorras 107-ndateks, sest äsja ilmunud faktide järgi võime kindlalt väita, et Seltsi asutajaliikmed käisid 1902.-l aastal ühist suusasõitu tegemas, mida saamegi lugeda Kalevi talimängude ajaloo alguseks," sõnas Kalevi peasekretär ja ase-esimees aastast 1977 Rein-Vello Ojavere.

Pildil Kalevi talisportlane tuiskamas mööda tuisust talveteed, siis kui lumi oli veel paksem ja suviti rohi rohelisem. Foto: Lembit Peegel.


"Nimetame käesolevad mängud ühtlasi ka maailma firmaspordi mängudeks, kuna hiljuti on liitunud Euroopa Firmaspordi Föderatsiooniga mitu uut riiki, seal hulgas ka Nepaal, Fiji, Fääri saared ja Tai Kuningriik," lausus Ojavere ning lisas, et spordiprogrammis on peale suusatamise ja slaalomi ja teiste talispordialade ka kriket, mägironimine ja kukepoks, kuna mainitud alad on äsja liitunud riikides erakordselt populaarsed.

Kust selline mõte nüüd äkki suusasõpru rõõmustada tuli?

"Möödunud nädalavahetusel tegi Klubi Tartu Maraton ilusa þesti ja korraldas lumevaesel talvel ärajäänud lastesõidud esimesel võimalusel. Ega meie ometi halvemad pole," oli Kalevi pealik resoluutne.

Kas aga äkki maha sadanud lumi ei või ohustada Kalevi augustis toimuma pidanud Suvemänge?

"Elame-näeme," võttis Ojavere jutuotsad kokku!