Kahe tuletorni retk Hiiumaal 21.-22. mai 2011

03. aprill 11

ER

 

Rahvasuus ka rõõmukuuks nimetatud maikuu viib meid ühele Eesti ilusaimatest saartest –  Hiiumaale. Matkame Luidja laulvatel liivadel, vaatame üle Tahkuna poolsaare metsadesse ja randadesse jäetud sõdade jäljed ning kaeme üle ka kaevikud ja katakombid. Alustame retke Kõpu tuletorni juurest ning lõpuks jõuame Tahkuna tuletornini, olles  vähemalt 50 Elamuspunkti võrra rikkamad! Retkele on kohti kokku 40!

luidjaRetke algus:

Kogunemine Heltermaa sadamas 21. mail kell 12.15. Kohalejõudmiseks sobiv parvlaev väljub Rohuküla sadamast kell 10:30 ja jõuab Hiiumaale kell 12:10. Pärast kogunemist sadamas alustame bussiga sõitu Kõpu tuletorni suunas. Autod on mõistlik jätta mandrile, sest Hiiumaal liigume kõik koos bussiga. Praamipileteid saate soetada kas internetist või sadamast, soovitav on need ette ära osta. Lisainfot saab SIIT.

LAUPÄEV

Buss sadamast Kõpu tuletorni juurde sõidab umbes tund aega. Seejärel pakime asjad bussist

kopuümber korraldajate autosse ning siis on natuke aega teha väike soojendus, süüa mõni kaasavõetud suupiste või käia Kõpu tuletorni tipus Hiiumaa vaateid nautimas!

Start kepikõnniretkele on kell 14:00. Kõpu tuletorni juurest liigume mereni ning mööda mereranda läbi Poama Luidjale. Sealt edasi läbi Paope ning võtame suuna Kõrgessaare poole. Siis käime ära Kõrgessaare sadamas ja neeme tipus ning liigume ööbimiskohta. Laupäevase retke pikkuseks on ligikaudu 28 kilomeetrit, mille jooksul on korraldajatel retkelistele varuks nii mõndagi põnevat ja üllatused! Kõiki osalejaid ootab retke lõpus telkimisalal korralik õhtusöök.

Enne magama minekut naudime rannas päikeseloojangut ning istume lõkke ääres!

Magamine toimub telkides ning telkimisala asub Kõrgessaare aleviku servas Viskoosas, Ninametsa poolsaare tipus. Rohkem infot leiad SIIT.

loojangSoovi korral on lisatasu eest võimalik ööbida ka Lauka põhikoolis, mis asub umbes 6 kilomeetri kaugusel telkimisalast. Transport sinna on korraldajate poolt organiseeritud. Koolimajas ööbimise ning sealse hommikusöögi eest tuleb maksta lisaks 5 eurot. Soovi korral saab ööbimisvarustust rentida ka Nipernaadi Reisiklubi käest. Täpsema info leiad SIIT.

PÜHAPÄEV

Hommikusöök on kell 08:00 telkimisalal. Seejärel tuleb telgid ja magamisvarustus kokku pakkida ning uuesti korraldajate autosse panna. Koolimajastahkuna ööbijate hommikusöök on samuti kell 08.00. Seejärel tuuakse koolimaja seltskond kokkusaamispaika, kust alustatakse retkega.

Start retkele on kell 09:00 Liigume telkimisalalt uuesti Kõrgessaare poole ning sealt võtame suuna Sigala peale. Edasi kõnnime Manguni ning seejärel mööda mereäärt Tahkuna tuletorni juurde. Pühapäevase retke pikkuseks on ligikaudu 23 kilomeetrit. Tahkuna tuletorni juures toimub retke lõpetamine – lisaks korralikule einele ootab kõiki osalejaid diplom ning templid retke läbimise eest! Natuke jääb aega tuletorni juures ka ringi vaadata ning seejärel stardime bussiga tagasi sadama poole. Enne sadamasse sõitu teeme veel peatuse Lõimastus, kus huvilised saavad uudistada põnevaid sõjaväe rajatisi. Kuna osa asub maa all, siis tuleks kaasa võtta enda pealamp või taskulamp!

Buss väljub Tahkuna tuletorni juurest kell 16:00

Praam alustab sõitu mandri poole 18:30 ning jõuab kohale 20:10.

Söömine

Korraldajate poolt on ettenähtud söögikorrad:

 • ♦ Suupisted laupäevase retke ajal
 • ♦ Õhtusöök pärast laupäevast retke
 • ♦ Hommikusöök pühapäeval
 • ♦ Suupisted pühapäevase retke ajal
 • ♦ Söök pärast pühapäevast retke

Laupäevase lõunasöögi eest peaks igaüks ise hoolitsema – sööma praami peal, võtma midagi meelepärast kaasa vms.

Mida kaasa võtta?

Igal osalejal peaks kaasas olema matkamiseks vajalik varustus (õiged jalanõud, riided jms), soovitavalt ka vihma kaitseks midagi kui ilm peaks vihmavõimaluse lubama. Peale selle peaks veel olema magamisvarustus: telk, magamismatt ning –kott. Vastavalt ilmaennustusele tuleks varuda ka piisavalt soojad riided magamiseks. Koolimajas ööbijatele on madratsid olemas. Võimaluse korral võiks kaasa võtta ka pealambi/taskulambi – see kulub marjaks ära nii õhtul telgis kui ka maa-alustes katakombides uidates. Kuid üldiselt – mida vähem asju kaasas, seda parem!

Kõndimise ajaks võib igaühel kaasas olla väike joogipudel ning soovi korral veidi näksimist. Kellel on, siis võiks kaasa võtta ka käimiskepid.

Kepikõnni keppide laenutamine:

Soovi korral on võimalik retkeks laenutada ka kepikõnnikeppe. Soovist palume hiljemalt registreerimistähtajaks (13. mai) teada anda aadressil elamusretked@firmasport.ee. Keppide laenutus on tasuta, kuid keppe on piiratud koguses. Seega – kiirematele jätkub.

Retke maksumus:

 • ♦ täiskasvanu: 35 eurot/ 547,6 krooni (pärast 1. maid 40 eurot/ 625,9 krooni)
 • ♦ (üli)õpilased/pensionärid: 30 eurot/469,4 krooni (pärast 1. maid 35 eurot/ 547,6 krooni)

SOODUSTUS GRUPILE: Kogu kokku vähemalt 8liikmeline seltskond ning matka soodsamalt!

 • ♦ Täiskasvanud: 30 eurot/469,4 krooni (pärast 1. maid 35 eurot/547,6 krooni)
 • ♦ (üli)õpilased/pensionärid: 25 eurot/391,2 krooni (pärast 1. maid 30 eurot/ 469,4 krooni)

Hinnas sisaldub:

 • ♦ transport sadam – Kõpu tuletorn ning Tahkuna tuletorn – sadam
 • ♦ asjade transport kahe päeva jooksul
 • ♦ matkajuhi/rajameistri teenus
 • ♦ söögikorrad
 • ♦ ööbimine telkimisalal
 • ♦ diplomid retke lõpus.
 • ♦ IVV tempel passiomanikele

Retke maksumusele lisandub 5 eurot, kui soovite ööbida ning hommikust süüa koolimajas.

k6ndijadRegistreerumine:

Registreerimiseks tuleb saata kiri registreerimissooviga aadressile elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks märkima osalejate nimed, e-maili aadressid ja kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi põnevat välja mõelda – see on vajalik, et hiljem parimat klubi/seltskonda välja selgitada).

Pärast registreerimist tee ülekanne Eesti Firmaspordi Liidu arveldusarvele 17001480968 Nordea Pangas. Selgitusse märgi kindlasti retke nimi ning osaleja nimi ja kui on koolimajas ööbimise soov, siis ka märksõna „koolimaja“.

Näiteks: Hiiumaa retk, Madis Matkaja, koolimaja

Grupi eest maksmisel lisada osalejate nimede asemel grupi/klubi nimi.

Registreeruda palume hiljemalt 13. maiks!

SOOVITAME REGISTREERIDA AEGSASTI, SEST OSAVÕTJATE ARV ON PIIRATUD!

Muu oluline:

Palume sadamasse jõuda õigeaegselt, et keegi praamist maha ei jääks. Samuti palume kinni pidada korraldajate poolt ette antud graafikust, et retk sujuks ilusti ning poleks tarvis ilma asjata kellegi järel kuskil oodata. Soodushinnaga (õpilane/üliõpilane/pensionär) retkel osalejatel peaks kindlasti kaasas olema soodustust tõendav dokument!

Järgnevate elamusretkede kohta loe lähemalt SIIT

Küsimuste korral helista 55 550 848 (Jaanika) või kirjuta elamusretked@firmasport.ee