Juminda Elamusretkel käidud!

14. märts 11

Möödunud pühapäeval käisid elamusretkelised räätsadel Juminda poolsaart avastamas. Ilm oli mõnusalt tuulevaikne ning aeg-ajalt saime nautida ka sooja päikesepaistet põskedel. Ligikaudu 4 ja poole tunnise kõndimisega läbisime 15,6 kilomeetrit ning sellega teenisid osalejad endale 16 Elamuspunkti! Punktitabeleid ning kalendrit järgmiste Elamusretkedega saab näha SIIT.

retkelised r22tsadega

 

Retk algas Leesi rahvamaja eest, mida varem kohalejõudnud ka uudistada said. Maja oli ilusti korda tehtud ning retke giidi Karli Lamboti sõnul toimuvat seal tihe kultuurielu.

Rada oli vaheldusrikas – liikusime läbi külade ja metsa ning tegime peatusi huvitavate vaatamist väärt objektide juures. Muu hulgas saime näha iidset Leesi kalmistut, Nõukogudeaegse raketibaasi jäänuseid, Juminda tuletorni, kalurimajakesi ning imekauneid suvilaid. Sellele kõigele lisandus lühiülevaade põnevamatest kohalikest ajalooseikadest ning eluolust. Näiteks peeti Juminda poolsaare neeme tipus 1941. a. augustis maailma tõenäoliselt ohvriterohkem merelahing. Tõeliseks pärliks oli mereäärne tagasitee, kus silmi paitas päikesepaisteline jäätunud meri oma täies võimsuses!

Osalejaid oli ka seekord erinevatest Eestimaa punktidest, kõige suurem esindus oli välja pandud Tartu käimisseltsingul – koguni 15 inimest! Kaheksa inimesega oli taaskord kohal Tamsalu käimisseltsing, ei puudunud ka Nordea seltskond. Elamusretkede hooaja avas enda jaoks Eesti Posti spordiklubi ning uusi nägusid oli veel teisigi.

Ka seekord jäädvustas elamusi tubli fotograaf Kaimo Puniste ning pilte on võimalik näha SIIT.

kmz


Kohtumiseni järgmistel Elamusretkedel!