Jõulumäe Kuldne Männioks startis vägeva avavõistlusega

26. juuli 15

Sel aastal peeti kõigi kunstisõprade meeleheaks Suvespartakiaadil ka filmivõistlust. Need, kes tihedast sportimisest väsinud, said kätt proovida operaatori-, režissööri- või näitlejatööga. Kokku kuue filmi heitluses valis žürii võitjaks Swedbanki filmi.

Esmakordselt toimunud võistluse “Jõulumäe kuldne männioks” reeglid nägid ette, et iga soovi avaldanud ettevõte saab tõmmata endale loosiga filmiloomist inspireeriva teema. Et filmimine oleks spordiga siiski ühendatud, said teemadeks kuulsad sportlaste või spordikommentaatorite tsitaadid Kristjan Kalkuni öeldust Matti Nykäse pärliteni. Filme hindas neljaliikmeline žürii koosseisus Allar Raja, Tarmo Jaakson, Laura Kalam ning Anti Kustassoo. Seega olid žüriis esindatud nii tegevsportlane, Eesti Akadeemilise Spordiliidu peasekretär, spordiajakirjanik kui ka üks ürituse korraldajatest.

Filme hinnati kolmes kategoorias: tehniline teostus, haakuvus antud teemaga ning x-faktor. Võitjaks valis žürii Swedbanki, mis meeldis enim ka publikule ning mille peamiste plussidena toodi esile toore spordi näitamist ning kõva annust huumorit. Teise koha pälvis SportID, kelle film pakkus samuti hulgaliselt naeru, ent ka suurepärast teemaga haakuvust ning head soundtracki. Kolmanda koha vääriliseks valisid žüriiliikmed Kalevi filmi, mille suurimaks tugevuseks oli meeskonnavaimu väga ehe näitamine, mis oli põimitud filmiks suurepärase kaameratöö ja montaaži abil.

Suure kiituse pälvisid ka teised kolm filmi – Transferwise’i film oli žürii hinnangul üdini positiivne ning filmi sõnum – jagada armastust kõigi suvespartakiaadlastega – pani kogu publiku meelitusest punastama. Danske film sai enim punkte just oma efektsuse eest, sest nagu selgus: hea film ei pea olema pikk, piisab sellest, kui ta on tabav. Tallinna Lennujaama film võttis aga žüriiliikmete hinnangul kogu ürituse kõige paremini kokku ja näitas Suvespartakiaadist just selliseid hetki, mida me kõik meenutada tahaksime.

Auhinnad pani võitjatele välja Photopoint: esimene koht sai endale Omega OM230 HD spordikaamera, teine vabalt valitud fotokursuse Photopointi fotokursus.ee õpikeskkonnas ning kolmas Photoexpress.ee kaudu 300 tasuta digifoto trükkimise.