Ilmataadi meelevallas Suurupi elamusretkel

15. märts 14

Tänasel Suurupi ElamusretkelER_2014_Suurupi elamusretk oli tõelisi kangelasi kaks – koer, keda 24 km retk ei kohutanud, vaid pakkus talle 100% naudingut, ning ilmataat, kes lustis lumesaju, talveilma ja tuulega 100% kõik need 5h 40min, mis meil õnnestus elamusretke rajal olla.

Eelmisel pühapäeval retke ettevalmistades oli mõnus kevadilm ning põhiline arutelu tiirles ümber rumaluse päikseprille mitte kaasa võtta. Sellel laupäeval oli olukord olulisel määral muutunud – arutelu käis teemal – kas kuidagi õnnestuks lörtsisadu kinni keerata :).

Vääna-Jõesuust alanud Elamusretk viis meid esmalt kummalisi suvilaid ja elamurajoone uudistama ning samm-sammu haaval liikusime Suurupi LKA suunas ning esimeseks peatuspaigaks oli valitud 22m kõrgune Suurupi ülemine tuletorn. Selleks hetkeks olime me liikunud juba 7 km ning esimesed legendaarsed kohalikud tänavad Konstruktori, Preeria, Vigvami jms olid juba ära piilutud 🙂

Nädalake suve poole :)

Nädalake suve poole 🙂

Esimene tuletorn vaadatud, seadsime sammud teise tuletorni suunas, mis asus juba Muraste LKA piires. 6 km hiljem jõudsime Suurupi alumise tuletornini. Nende kahe tuletorni vahe linnulennult on kõigest 2,245 km – aga elamusretkelised võtsid ette väheke pikema ja kaunima raja. Sellele rajaosale jäi Tempo aiandusühistu ja betoonsammastega ääristatud laskumistee ülevaatamine. Lisaks selle jäi teele ka kaunis männimets.

Peale väikest kosutavat peatust  jätkus Suurupi elamusretk juba merekallast mööda tagasi Vääna-Jõesuu suunas. Lisaks kaunile merekaldale ja pankrannikule jäid meie teele mitmed sõjalised objektid, kus ei ole kahjuks jäänud alles palju peale betoonkesta – isegi metalliosa on suuremas osas ilmselt kokkuostu viidud. Omal ajal olid need objektid kindlasti suursugused.

Ühtäkki hakkas paistma kaunis liivarand Vääna-Jõesuus. Suvel on siin kindlasti puhkajaid tuhandete kaupa liival järjest lebamas, aga täna oli siin täielik tühjus – randa kattis värskelt sadanud lumi ning lumele jäid 55 elamusretkelise jalajäljed.77KP15MAR14FSEL0081

Suurupi elamusretk pidi oleme kuivajala retk, aga see jääb retkelilstele kindlasti meelde kui retk ilmataadi meelevallas!

Järgmine elamusretk toimub juba 13. aprillil Paldiskis! Vaata täpsemat juhendit SIIT!  Loodetavasti on siis ilmataat meie poolel!

Fotograaf Kaimo pilte näeb SIIT

Fotograaf Tarmo pilte näeb SIIT

Fotograaf Ardo pilte näeb SIIT