Elamusterohke suve väljakutse – II Noarootsi kepikõnnimaraton!

09. juuli 12

Juulikuu lõpp viib meid taaskord Noarootsi poolsaarele! Tublimatel on võimalik läbida 42,2 elamusterohket kilomeetrit, nautides ilusat vaadet ja kaunist rannaäärt ning seigeldes poolsaare mõnusate männimetsade vahel, kus nii mõnigi eelmisel aastal kõhu mustikatest täis sai.  Teid ootab II Noarootsi kepikõnnimaraton!

Koostöös Rahvusvahelise Kepikõnni Liiduga (INWA) on juuli Elamusretke etapp NOAROOTSI KEPIKÕNNIMARATON! Võimalik on läbida täispikk distants (42,2 km), pool sellest (21,1 km) või lühike, 10 km pikkune rada.

Samal nädalavahetusel toimuvad Roostal ka Eesti Ettevõtete Suvemängud. Kui teil on pereliikmeid-sõpru, kes kepikõnnimaratonist osa võtta ei taha, kuid sooviksid kaasa tulla, siis nemad saavad omale meeldivaid tegevusi valida suvemängude kavast. Rohkem infot leiate SIIT.

Maratonist

Start on pühapäeval, 29. juulil kell 11.00 Roosta parkla juurest. See asub Roosta puhkeküla lähedal, täpsem info asukoha kohta on kättesaadav SIITOsalejate kohaloleku registreerimine algab kell 10.00 ning enne starti teeme kindlasti ka ühise soojendusvõimlemise.

Kepikõnnimaratonile on teretulnud kõik –  osalemiseks ei pea olema Eesti Firmaspordi Liidu liige!

Orienteeruv ajakava

Pärast starti on osalejatel aega maksimaalselt 9 tundi, et finišisse jõuda. Osalejad, kes ei ole kell 20.00-ks jõudnud lõpetada, diskvalifitseeritakse rajalt ning suunatakse otseteed finišisse.

Võimalus on kõndida ka pool maratonist, kuid teadmiseks, et täispikk maraton ei ole lihtsalt kaks ühesugust ringi! Põnevust ning huvitavaid elamusterohkeid kohti jätkub ka teekonna teiseks pooleks. Raja keskel on iga 6 km tagant kontrollpunktid, kus saab energiavarusid täiendada nii magusate kui soolaste suupistete ja ka joogiga. Maratoni lõpus ootab kõiki maitsev söök koos kosutava karastusjoogiga, samuti on võimalus lõõgastuda mõnusas saunakompleksis ja mullivannis. Täispika maratoni distantsi läbijatele on meeneks KARIKAS!

Raja lühikirjeldus

Maratoni start asub Roostal, kust rada kulgeb edasi põhja poole Tuksi suunas ja möödub kaunist järvederohkest piirkonnast, jõudes välja Nõvale. Tagasi Roostale suundub rada ranniku lähedalt, läbides Dirhami ja Rooslepa. Finiš on samuti Roostal.

Kogu retke peale on asfalti umbes 1-1,5 km, mis jaguneb kolme koha vahel. Kruusa- ja metsateed on vastavalt umbes 20 ja 40 km. Rajal on siiski kohti, kus on liiva ja sammalt, kuna kõnnitakse ka männimetsas. Samuti on rajal mõned pikemad kruusatee sirged, mis sobivad kepikõnniks suurepäraselt. PS! Kes eelmisel maratonil osalesid – muutsime ära raja lõpu, terviseradadel tiirutamise osa finiši eel enam  ei ole!

Osalustasud

TÄISPIKK MARATON (42,2 km)

 • ¤ Täiskasvanu: 30 eurot, 
 • ¤ Pensionär/(üli)õpilane: 25 eurot. 

SOODUSTUS GRUPILE: kui kogute kokku vähemalt 8liikmelise seltskonna, on hinnad järgnevad:

 • ¤ täiskasvanu: 25 eurot, 
 • ¤ (üli)õpilane/pensionär: 20 eurot.

POOL MARATONI DISTANTSI (21,1 km)

 • ¤ Täiskasvanu: 25 eurot,
 • ¤ Pensionär/(üli)õpilane: 20 eurot. 

SOODUSTUS GRUPILE: kui kogute kokku vähemalt 8liikmelise seltskonna, on hinnad järgnevad:

 • ¤ täiskasvanu: 20 eurot, 
 • ¤ (üli)õpilane/pensionär: 15 eurot. 

LÜHIKE RADA (10 km)

¤ Üks inimene: 10 eurot

¤ SOODUSTUS GRUPILE: kui kogute kokku vähemalt 8liikmelise seltskonna, on osalustasu ühele inimesele 8 eurot.

Hinnas sisaldub rajameistri teenus, mitu joogi- ja suupistepunkti rajal ning soe söök, diplomid ja saun maratoni lõpus. Täispika maratoni läbijatele karikas!

 

Kuidas registreeruda?

 1. Saada kiri registreerimissooviga aadressile elamusretked@firmasport.ee. Kirjas peaks märkima osalejate nimed ja e-maili aadressid, kontakttelefoni ning klubi/grupi nimetuse (kui ei ole, siis võib midagi andekat välja mõelda – see on vajalik, et hiljem parimat klubi/seltskonda välja selgitada).
 2. Tee ülekanne meie arveldusarvele.
 • Eesti Firmaspordi Liit MTÜ
 • a/a 10220070111016 SEB Pank 
 • Selgitusse märgi kindlasti retke nimi, distants ja osaleja(te) nimi(/ed).

NB! Registreerimise tähtaeg on 22.  juuli!

Teid loetakse registreerunuks, kui osalustasu on üle kantud. 

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute osalemistingimustega.

Käimiskeppide laenutamine

Soovi korral on võimalik laenutada ka käimiskeppe. Laenutus maksab kaks eurot ning soovist eelnevalt teada anda aadressil elamusretked@firmasport.ee. Mida varem, seda parem, sest käimiskeppe on piiratud koguses – viimasel minutil tahtjatele ei pruugi enam jätkuda.

Tervisepakett

Kõigile, kes soovivad Noarootsi ilu ja võlu nautida rohkem kui vaid kepikõnnimaratoni stardis/finišis, pakume võimalust veeta Roostal  terve nädalavahetus. Oleme koostanud TERVISEPAKETI, mis on täpselt paras ettevalmistus ja samas lõõgastus enne Elamusretkede suve tippsündmust! Turgutust saavad nii keha kui vaim ja rahuolu on garanteeritud. 🙂 

Vaata täpsemalt SIIT.

Muu oluline

Palume varuda kohalesõiduks piisavalt aega, et saaks retkega õigeaegselt alustada. Jalga soovitame panna mugavad spordijalatsid  ja riietuma peaks vastavalt ilmastikuoludele nagu ikka.

 

Küsimuste korral helista 55 550 848 (Jaanika), 53 476 926 (Triin)

või kirjuta elamusretked@firmasport.ee.

www.elamusretked.ee