Hilisõhtuse mälumängu pani kinni Lennuliiklusteenindus

25. juuli 15

Mis värvi on lennukite must kast ja millises Lõuna-Ameerika piirkonnas on käibel euro? Need ja veel 25 küsimust panid ettevõtteid pead murdma eileõhtusel mälumängul. Võitlusest väljusid esikohaga Lennuliiklusteeninduse sportlased, neile järgnesid Tallinna Lennujaama SK ja Norma.

YjSd3irAKeglUpcv-jIfbShWh12TeT8tlcNPg32nFQMLennuliiklusteenindusele tõi esikoha ettevõtte IV tiim, Tallinna Lennujaama I tiim ja Norma IV tiim võtsid vastavalt teise ja kolmanda koha.

Kokku osales mälumängul lausa 46 tiimi ja mõõtu võeti viies teemakategoorias: “Vikerkaarevärvid”, “Soome sild”, “Sportlased pallidega ja ilma”, “Päikeseline Lõuna-Ameerika” ning “Kätte jõudnud suvi”.

Kõige enam valmistasid raskust 6. ja 24. küsimus, mida ei õnnestunud õigesti vastata ka esikolmikus olnud tiimidel. Et kaaslaste ees mitte enam piinlikusse olukorda jääda, anname teile ka nende keeruliseimate küsimuste vastused.

Kaheks raskeimaks küsimuseks osutusid järgnevad:

Soomlastest esimene oli Frans Eemil Sillanpää; neljas ja seni viimane Martti Ahtisaari. Mille suhtes esimene ja viimane? (Nobeli preemia laureaadid)

Oskar Lutsu teost „Suvi“ on kindlasti paljud teist kunagi lugenud. Kas mäletate aga, milline oli selle raamatu lõpulause? Tegemist ei ole mingi juhusliku lausega. (Kui Arno isaga koolimajja jõudis, olid tunnid juba alanud)

Suvespartakiaadi esimene päev jätkus mälumängu järel Nancy live-kontserdi ning diskoga ning vältas kella kolmeni öösel.

Foto: Tarmo Haud