Haanja Käimismaraton

07. aprill 09

Haanja-Võru Käimismaraton toimub 6. juunil 

Vaade Rõugele

 

Haanja-Võru käimismaraton pakub võimalust näha ühel päeval ja elamusterohkel kõnnirajal Eesti kõige kõrgemat tippu, kõige sügavamat järve ja veel palju ilusaid nauditavat Võrumaa loodust. Sealhulgas näiteks kuulsat Ööbikuorgu Rõuges.

Distants: Haanja – Rõuge – Kubija – Võru. Kokku umbes 30 km

Stardiaeg ja koht: kell 11:00, Suure-Munamäe jalamilt

 

 Osalustasud:

  • I voor – 150.- krooni (soodushind 100.-) ette registreerimisel kuni 14 päeva enne üritust (22. mai)
  • II voor – 200.- krooni (soodushind 150.-) ette registreerimisel kuni üle-eelmise päevani enne üritust (4. juuni)
  • koha peal 300.- krooni (soodushind 200.-)

Soodushinnad kehtivad pensionäridele ja õpilastele.

Erikokkuleppe alusel kehtivad ülalmainitud soodushinnad ka Arctic Sport Club Tallinna ja Tartu klubide liikmetele (registreerumisel märkige oma liikmenumber)

Osalustasu sisaldab tähistatud käimisrada, toitlustus (energia suupisted, tee ning spordijook) vahepunktides, toitlustus finišis (supp, tee, spordijook), osalemistempel, diplom ja osalus auhinnaloosis

Registreerumiseks saada registreerimissooviga e-mail info@firmasport.ee helista 56695917 ning seejärel tee ülekanne Eesti Firmaspordi Liidu arveldusarvele 17001480968 Nordea Pangas.

Firmaspordi Suvemängudel osalejad vaadake lisainfot Suvemängude punktiarvestuse kohta siit 

Kaart (kliki kaardil)

Vaata kaarti Postimehe kodulehelt (Eomap-i kaart koos suurendamise ja vähendamise võimalusega)

Ilusad kohad rajal 

Ööbikuorg RõugesÖöbikuorg
Rõuge ürgoru külgorud on Tindi-, Külm-, Mõhk-, Ööbikuorg, Tinopeetri, Hinni, Sikasoo ja Järveotsa org. Kuulsaim neist on muistset linnamäge põhjast piirav 300 m pikkune ja 12-15 m sügavune Ööbikuorg, mis kevadeti kajab ööbikulaulust.

 

 

 

Rõuge järved

 

Rõuge Suurjärv
Suurjärv asub sügavas Rõuge ürgorus ja kuulub Rõuge aheljärvestikku. Suurjärvest kagu pool paiknevad samas ürgorus Liinjärv ja Valgjärv, loode pool Kaussjärv, Ratasjärv, Tõugjärv ja Kahrila järv. Suurjärv nagu ka teised Rõuge järved on tekkinud jääaja lõpul jääsulamisvete uuristava tegevuse tagajärjel.
Suurjärv on Eesti järvedest kõige sügavam – 38 meetrit. M. zur Mühlen on saanud sügavuseks ka 41 meetrit. Järv on ühtlaselt süvenev, tema sügavaim koht asub järve keskkohast veidi kagu pool.

Suure-Munamäe vaatetornSuur-Munamägi
Suur Munamägi (318 m), mis asub Haanja kõrgustiku keskosas Võrumaal, on nii Eesti kui ka Baltikumi kõrgeim mägi. Suure Munamäe tipus asub vaatetorn – nii saab 346,7 meetri kõrguselt vaadata Eestimaad 50 km raadiuses.

Buss Tallinnast TÜHISTATUD! – osalejad eelistavad oma jõududega kohale tulla

 

Haanja-Rõuge-Võru piltides 

Madala resolutsiooniga pildid on nopitud internetiavarustest

{gallery}pildid/haanja_eel09{/gallery}