Golfikettad lendasid kõige paremini Danskel

05. märts 16

Discgolf on ala, mille igal võistlusel on nii võitjaid kui kaotajaid. Kes ei kaota konkurentidele, kaotab ilmselt ketta. Kes võidab, on aga eriti tubli, sest sel aastal võttis Talispartakiaadi discgolfis mõõtu lausa 140 võistlejat. Võitjad, nagu kaks päeva välja selgitasid, tulevad Danske Bankist.

Korraldajatena oli kõige meeldivam tunnistada aga seda, et see, kes sai eelmise aasta spartakiaadidel discgolfi esimest korda proovida, oli vahepeal endale isikliku varustuse soetanud ning vahepeal ala harrastama asunud. Oli ka neid, kes olid mänginud eelnevalt ühe korra –  ning ka see oli toimunud mõnel firmaspordiüritusel.

Kõige kiiremini arenesid rajal aga need, kes mängisid discgolfi sel aastal päris esimest korda. Kui esimeste korvide juures oli viske pikkuseks vaid 5-6 meetrit, siis lõpus juba 30 meetrit. Õpiti tagantkäe- ja eestkäeviset ning odaviset ning tehnika osas nõustati  nii uusi tulijaid kui vanu olijaid.

Foto: Tarmo Haud

Meeste klassi esimene oli Anti Kustassoo SportIDst, teine Janar Juht Danskest, kolmas Aivo Moorits Saint Gobain Glassist – kokku võistles selles arvestuses 72 osalejat. M 40 arvestuse esimeseks tuli Erki Aljamaa Danskest, teiseks Kalle Saaremägi Tele2st ning kolmandaks Leho Virma Swedbankist.

Naiste parim oli Rahel Allas Kalevist, teise preemia pälvis Jaana Üksik Tallinna Lennujaamast, kolmanda Jaanika Parts Elisast. N40 klassi kulla võttis Merike Põldmäe Swedbankist, hõbeda Rete Kustassoo SportIDst ning pronksi Marika Raiski Elisast.

Võitja, Danske Banki järel tuli tihedas konkurentsis ülinapi 2,4-punktise kaotusega Swedbank, tema järel omakorda Kalev. Discgolfi ala peasponsor on Marjamaa talu.

marjamaa