Firmasportlased panid kartide kiiruse proovile

06. juuni 10

Firmaspordi Suvemängude kolmas päev jätkus Veskisilla kardirajal, kus firmasportlased kartide kiiruse kardirajal proovile panid. Kes ise parasjagu kardis ei istunud, jälgis oma meeskonnakaaslaste sõitu. 

Enne finaalsõitude algust toimusid kvalifikatsioonsõidud, kus võistlejatel oli rajal aega 8 minutit, et oma parim ringiaeg välja sõita. Tulemuste järgi koostati eelfinaalide nimekiri, kus igast sõidust parimad pääsesid edasi järgmisse sõitu.

Kui kvalifikatsioonid sõideti kuiva asfalti peal ja kiirusi proovile pannes, siis eelfinaalid said aga toimuma vihmas ja märjal asfaldil, mis nii pealtvaatajates kui ka võistlejates teatud elevust tekitas. Et märjal asfaltil liikumine ei allunud kvalifikatsioonis harjutatule, olid võistlejatele rajal keerlemised vägagi tavalised ning seda eriti just kurvides. Seega oli meeste eelfinaalides, mil vihma sadas kõige kõvemini, teatud eelis neil, kes olid eelmisest eelfinaalist järgmisse edasi pääsenud – nemad olid saanud vähemalt 10 ringi kauem ilmastikutingimustega harjuda.

Võistlus toimus neljas vanusegrupis mehed ja naised eraldi: N, N40+, M ning M40+.

Meeste vanusegrupis toimunud vihase sõidu käigus saavutas esimese koha Virgo Veiman (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ), kes läbis võistluse ajaga ehk 10 minutiga 9 ringi ning jõudis finišisse esimesena. Tema järel finišeeris Aivo Vikat (Norma AS) ning kolmandale kohale sõitis ennast Oliver Laurents (Tele2 Eesti AS), kelle kaotus võitjale oli tervelt 26,9 sekundit.

Vanusegrupis N40+ startis rajale viite ringi sõitma neli vanusegrupi esindajat, kellest esimesele kohale sõitis ennast Ulvi Käär (Norma AS) ajaga 5:37,9. Teisele kohale sõitis ennast Ilme Parik (Norma AS), kaotust esimesele kohale oli 23,5 sekundit, ning kolmanda koha saavutas Valentina Šafosina (Tallinna Sadam AS), kaotust liidrile 58,5 sekundit.

Naiste finaalsõidus võistlesid sõidu algusest saadik Mari Allese (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) ja Kätin Aasmaa (Savekate OÜ) ning lahendus sellele põnevale duellile tuli alles viimasel ringil, mil kogu sõidu ettevaatlikult sõitnud Kätlin Aasmaa eksis ja pööremisse sattus, mis andis Mari Allesele võimaluse mööduda ja Aasmaa ees esikoht napsata.

Sama põnev võistlus toimus ka kolmanda ja neljanda koha jagamisel, kus agressiivsemat sõitu näidanud ja neljandal kohal püsinud Jelena Kuprikova (Norma AS) leidis finaalsõidu viimase neljandiku sees võimaluse kolmandal kohal püsinud Anneli Undrestist (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) möödumiseks, võites seega ise kolmanda koha.

Vanusegrupis M40+ sõitis ennast kindlalt esimesele kohale Riivo Pappel (Tallinna Sadam AS), mitmekümnesekundiline edumaa püsis teisel kohal sõitnuga peaaegu sõidu algusest saadik. Teisele kohale sõitis ennast Rein Udras (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ), kaotust esimesele oli tervelt 28,5 sekundit. Kolmandale kohale sõitis ennast Margus Veinberg (Tallinna Sadam AS), kaotust esimesele kohale oli 43,7 sekundit.

Kardisõitude tulemused leiab siit: Rockstar kardisõidu II etapp 2010 TULEMUSED