Firmasportlased alustasid Suvemängude teise päeva hommikut Paide Vallimäel

Suvemängude teise päeva, 5. juuni hommik algas firmasportlastele just Paide Vallimäel, sest seal toimus päeva esimene ala – krossijooks, kus võistlejatel tuli läbida maha märgitud rada pikkusega umbes 780 meetrit.

Kuigi Paide Vallimägi on vägagi künklik ning loomulikke takistusi ohtralt, ei olnud korraldajad väikeste nüansside lisamisega kitsid – näiteks tuli üle joosta ka juhuslikest pisiküngastest, rääkimata raja tõenäoliselt kõige raskemast osast, kus tuli järjest joosta mäest alla, siis üles, ümber kivi, taas mäest alla, varemete eest läbi ning taas mäest üles.

Vahetult enne võistluse algust valitses stardipaigas lõbus meeleolu. Kuigi rahva seast kostus ka katkeid, et tegemist on „mõrvarliku rajaga“, oli näiteks Estiko-Plastari meeskond indu ja tahtmist täis, et rada läbida. Meeskonna esindajad Piret Ivask, Andres Rootsi, Eveli Opmann ja Anti Roos leidsid, et rada on väga mõnus ning et nende meeskond on piisavalt treenitud. „Ei pane tähelegi, kui läbi oled, nigu sile maa!“ oli nende naljaga pooleks kommentaar.

Võistlus toimus kaheksas vanusegrupis, mehed ja naised eraldi: N18+, N30+, N40+, N50+ ning M18+, M30+, M40+, M50+.

Vanusegrupis N50+ tuli esimeseks Pärja Soom (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) ajaga 4:29,7, teiseks Mall Palm (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) ajaga 4:34,2 ning kolmandaks Ulvi Käär (Norma AS) ajaga 4:54,6.

Vanusegrupis N40+ tuli esimeseks Inge Eit (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) ajaga 4:29,3, teiseks Raidi Tammeveski (Estiko-Plastar AS) ajaga 4:47,1, kolmandale kohale jooksis ennast Ilme Parik (Norma AS) ajaga 5:24,7.

N30+ vanusegrupis jooksis ennast esimeseks Marika Raiski (Elisa Eesti AS) ajaga 3:45,4, teiseks Kristel Kaubi (Nordea Spordiklubi MTÜ) ajaga 3:54,5 ning kolmandaks tuli Eviza Julge (Nordea Spordiklubi MTÜ) ajaga 3:54,8. Eviza kaotas teiseks tulnule seega vaid 0,3 sekundiga.

Vanusegrupis N30+ jooksis ka Estiko-Plastari üks esindajatest Eveli Opmann, kes rajalt tulles kommenteeris: „Väga hea oli, ei olnudki nii hull!“

Naiste kõige nooremas vanusegrupis N18+ tegi kõige tublima aja Mari Allese (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) – 3:28,2. Teisele kohale tulnud Kristin Undrest (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) lõpetas ajaga 3:55,3, kaotades võitjale 27,2 sekundit. Kolmandaks tuli Kaiti Vasiljeva (Savekate OÜ) ajaga 4:00,6.

Meeste kõige vanemas vanusegrupis M50+ oli ainult üks esindaja Garri Krieger (Norma AS), kes läbis raja ajaga 3:45,1.

Vanusegrupis M40+ jooksis ennast esimeseks Sulev Lokk (Ekspress Hotline AS) ajaga 3:03,7. Teiseks tuli Vahur Paal (Savekate OÜ) ajaga 3:04,5, kusjuures kaotust esimesele oli vaid 0,8 sekundit. Kolmandaks jooksis end aga Raivo Pellja (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) ajaga 3:12,1.

Vanusegrupis M30+ saavutas esimese koha Marti Soosaar (Eesti Firmaspordi Liit MTÜ) ajaga 2:43,8, teiseks jooksis end Jaanus Undrest (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) ajaga 2:46,5 ning kolmandaks Argo Aduson (Savekate OÜ) ajaga 3:14,8.

Meeste kõige nooremas vanusegrupis M18+ saavutas esimese koha Indrek Ivask (Estiko-Plastar AS) ajaga 2:48,9, teise koha Kuldar Pihlapuu (Eesti Posti Spordiklubi MTÜ) ajaga 2:50,7 ning kolmanda koha Aleksandr Zabnin (Norma AS) 2:52,8.

Täpsem protokoll on kättesaadav siit: Krossijooks TULEMUSED

Tänane päev jätkub rannavõrkpalli, tänavakorvpalli, petanque’i ning Paide seiklusretkega.