Firmaspordi tiimid osalesid Saaremaa Kolme Päeva Jooksul

19. oktoober 10

Firmaspordi meeskond ja naiskond said tulemuse kirja möödunud nädalavahetusel toimunud 37. Saaremaa Kolme Päeva Jooksul, kus iga võistleja läbis kolme päeva jooksul kokku maratonidistantsi. Firmaspordi naiskond (Stella Täht, Kadi Skoblov, Anniki Inno ja Janika Juhanson) sai 10 naiskonna arvestuses kõrgelt hinnatava 9. koha ajaga 13:04.21 (kolme tugevama võistleja kogusummas). Igatahes olid Firmaspordi tiimi naised nõus enda kanda võtma jooksu kõige ilusama naiskonna tiitli, mida neile pakuti. Kuna Saaremaa jooksu missivalimine on juba aastaid tagasi unarusse jäänud, siis tulebki see tiitel järelikult lihtsalt ise võtta. 

Firmaspordi meeskond (Priit Ailt, Paavo Rõigas ja Marti Soosaar) ei suutnud sama edukas olla. Kokkuvõttes 13. koht koguajaga 9:12.01. Selles, et meeskonna tulemus läks isegi keskmiselt üle 3 tunni osaleja kohta, peab enim vastutust võtma Firmaspordi Liidu tegevjuhataja Marti Soosaar, kes jooksis vähemalt pool tundi alla oma võimete ja ajas seda hiljem kerge haiguse süüks. Järgmisel aastal lubas ta igal juhul meeskonna tüürida Saaremaa jooksu 12 tugevama meeskonna hulka. Saame näha, kas järgmise aasta treeningud kannavad ka vilja.

Võrdlusena olgu öeldud, et meeskondadest  võitis Arco Transport Team ajaga 7:03.10 ja naiskondadest Higiliikurid ajaga 8:35.01. Kiireim mees kolmel päeval rajal oli Eesti esijooksja Pavel Loskutov 2:18.49 ja kiireim naine Evelin Kärner 2:43.30. Rajal oli ka eelmiste aastate Eesti parim rahvasportlane Sulev Lokk, kelle tulemuseks mõõdeti 2:57.32. Kokku said sellel karmil jooksul tulemused kirja 326 jooksjat.

Vaata lisaks ka Saaremaa jooksu kodulehekülge