Firmaspordi Talimängude uuendatud ajakava

26. veebruar 08

uisutamine07.jpgEilsel korraldajate koosolekul kinnitasid Talimängude korraldajad ajakava muudatused ja need on nüüd kodulehel kättesaadavad. Kuna on toimunud mitmeid olulisi muudatusi, siis lisame neile ka omapoolse kommentaari.

Foto (autor: Külli Leola): Nii talvised olud, kui möödunud aastal Käärikul, osalejaid paraku sel aastal ees ei oota. Sportlik saab see nädalavahetus olema sellest hoolimata!


Uisutamise nihutamine Tartu Lõunakeskusse on välja kuulutatud juba eelmisel nädalal. Nagunii pidid delegatsioonid, kes Tallinna poolt tulemas olid ja Talimängudel kirjas arvestama sellega, et umbes selleks kellaajaks tuli olla Tartus, et mängudele jõuda. Seega usume, et kellelegi muudatus ületamatuid takistusi ei too.

Suusasprindi kellaaega oleme nihutanud tunnikese hilisemaks, et Tartust tulijad jõuaksid kohale. Numbrite jagamine toimub kohapeal Tehvandil ja võistlus viiakse läbi parimal võimalikul rajal, mis on võistlejate jaoks turvaline. Kindlasti ei saa kasutada suusastaadionit, mis pole töökorras juba eelmisest reedest alates. Seega toimub võistlus ülemisel 1,7 km ringil, kuid kindlasti mitte täies pikkuses. Eeldatavasti tuleb distants 0,5 km ja 1 km vahepealne. Korraldajatel on õigus muuta ka võistluste edasipääsemise süsteemi, teavitades sellest osalejaid koha peal.
Kindlasti ei maksa osalejatel arvestada, et suusasprint toimub talvemuinasjutulistes oludes, nagu eelmistel aastatel. Kindlasti on tingimused sprindiks suhteliselt rasked, kuid rada ilmselt  kergem ja kiirem kui varasematel aastatel Käärikul.

Seoses võistlusprogrammi varasema lõppemisega reedel tõime varasemaks ka mälumängu ja karaokeässa valimise alguskellaaegu. Kõik võistkonnad, kes pole veel märkinud nimelise registreerimise ankeedis, kus sooviksite mälumängu teha (Kääriku kinosaalis või Nuustaku pubis), andke sellest korraldajatele veel teada.

Võrkpalliturniir toimub Otepää ja Kääriku võimlates.

Kalamehed, jääd on Kääriku järvel 15 cm ringis. Ettevaatlik tuleb siiski olla kaldaäärse roostiku lähedale minnes. Samuti ei  tohi minna järve kallaste lähedale Kääriku järve voolava oja juures. Täpsemad kohad, kuhu minek keelatud täpsustame enne kui kalapüüdjad jääle lähevad. Samuti tuleb arvestada, et jääl on mõne sentimeetrine veekiht, nii et riidest jalatsitega ei ole soovitav jääle minna.

Suusaraja piisavalt heal seisukorral toimub suusavõistlus Tehvandi 1,7 km ringil, kus 3 km distantsi asendame 2 ringi sõiduga, 5 km distantsi 3 ringiga ja 10 km distantsi 5 ringi sõiduga.

Kui suusarada pole võistlemiseks piisavalt ohutu, asendame võistluse murdmaajooksuga, stardikohaga Kääriku bussipeatuse juurest. Võistluses saavad osaleda ainult suusatamiseks registreerunud ja võistlus toimub eraldistardist sama nimekirja alusel. 3 km suusadistants asendatakse 2 km, 5 km distants 3 km ja 10 km distants 5 km jooksuga.

Slaalomi kavas muudatusi pole. Kuutsemäel on avatud 4 nõlva ja need kestavad kuni laupäevani. Reesõit toimub vahetult pärast slaalomi lõppu samuti Kuutsemäel. Mujal lihtsalt lund ei ole. Korraldajad võivad selle vajadusel asendada ka Red Bull’i kelgutamisega. Mõlemale võistlusele saab registreeruda koha peal.

Pühapäevane teatesuusatamine toimub taas Tehvandil, kui ilmaolud seda lubavad. Naiste distantiks on 1 ring, meeste distantsiks 2 ringi. Klassikatehnikas etapi asendame vabatehnika etapiga. Korraliku klassikajälge pole pragustes oludes võimalik ette valmistada.

Vajadusel asendavad korraldajad teatesuusatamise võistluse sõudeergomeetri teatesõiduga või võistkondlike teatevõistlustega Käärikul. Nendeks võistlusteks saavad võistkonnad üles anda oma võistlejad koha peal. lähtudes oma parimatest hetkevõimalustest.

Teavitame kõiki võistkondi meile jäetud kontaktandmete kaudu ning palume kõigilt osalejatelt mõistvat suhtumist võimalikesse muudatustest kavas. Loodame osalejate arusaavale ja spordimehelikule suhtumisele asjadesse, mis ei sõltu korraldajatest, siis saavad kõik ka selleaastastest talimängudest lõpuks positiivsed ja sportlikud emotsioonid.