Firmaspordi Suvemängud võitis Sampo Pank

16. juuni 08

Kolmel nädalavahetuse päeval Viljandis toimunud Firmaspordi
Suvemängudel oli sel korral edukaim Sampo Panga delegatsioon, kes
edestas lõpuks ülinapilt Eesti Posti Spordiklubi võistkonda.
Üldarevstuse kolmanda koha võttis Ekspress Hotline. Möödunud aasta
võitja Elisa Eesti kaotas napi punktiga Nordea Pangale neljanda koha.

Avapäeva tenniseturniiri järel haaras võistkondliku edu Sampo Pank, kelle naised olid turniiril võidukad. Tagantjärele saab tõdeda, et seda edu enam käest ei antudki, kuigi koguvõit tuli lõpuks väga raskelt. Eesti Post haaras siingi teise koha. Meespaaridest oli parim Savekate OÜ võistkond.

Teisel päeval oli edukaim taas Sampo Pank, võites päeva raskeima ala – seiklusretke. Samuti võideti taas mälumängus, nagu talimängudelgi.

Kui teise päeva järel tundus, et Sampol on võit juba käes, siis teise päeva algus väga head ei tõotanud. Rannapetanque’i turniiril haaras võidu lähim konkurent Eesti Post. Samuti lülitas Eesti Posti võistkond Sampo Panga konkurentsist rannajalgpaliturniiri veerandfinaalis. Turniiri võitu lõpuks siiski ei saadud. See jäi pärast finaali järgset penaltiseeriat Nordea Panga võistkonnale.

Firmajuhtide mitmevõistluse võidu saanud Andrus Sammelselg kindlustas siiski praktiliselt Sampo Panga võidu. Teiseks tuli Kristel Kaubi Nordea Pangast ja kolmas oli Triin-Anette Kaasik Estiko-Plastarist.

Viimasel alal, köieveos, piisas Sampol poolfinaali jõudmisest ja seejärel neljanda koha kindlustamisest. Eesti Posti Spordiklubi ei päästnud sel korral ka hämmastavana tundunud kolmikvõit 11 võistkonna seas, kusjuures ükski teine ettevõte üle ühe võistkonna välja panna ei suutnud.

Sampo Panga võistkona esindaja Paul Lukki sõnul oli see võit, mis polnud Sampole Firmaspordi Suvemängudel sugugi esimene mängude ajaloos, kõige magusam, just selle pingelise lõpplahenduse pärast.

Eesti Posti Spordiklubi võistkonna esindaja Indrek Raig, kes oli mängudele toonud 36 liikmelise delegatsiooni, mis oli mängude suurim, arvas, et sel korral oligi teistel võistkondadel aeg võita. Raig kartis naljaga pooleks, et muidu oleks järjekordse esikoha karika riiulisse lisamine võinud riiuli murda. Eesti Posti Spordiklubil õnnestus sel aastal võita nii Firmaspordi Talimängud kui Firmaspordi Kevad.