Firmaspordi Sügis ujuti avatuks

Kuigi ujumine on traditsiooniliselt olnud suveala, alustati Firmaspordi Sügise võistlusi just ujumisega.

Mõõtu võeti erinevatel distantsidel: 50 meetrit vabalt (vanusegruppides M, M40, N, N40), 50 meetrit rinnuli (vanusegruppides M, M40, N, N40) ning 4×50 meetrit vabalt (meeskonnas kaks meest ja kaks naist).

Kalev Spa soojades siseruumides oli esimeseks alaks distants 50 meetrit vabaltujumist. Enne võistluse algust olid võislejad ning neile kaasaelajad kogunenud basseini äärde, üksteisele jagati näpunäiteid, ergutati, tehti sooja.

Teiste seas elas oma tiimikaaslastele kaasa ka Kairi Leetus, kes Firmaspordi sarja sündmustel on esimest korda. Samas ei ole Firmaspordi tegevused tema jaoks täiesti võõrad: „Olen talimänge varem TV-st näinud,“ sõnab Leetus. Pöialt hoiab ta Jannele, Kaisale ja Ritale, kes kõik Nordea Panga meeskonda kuuluvad.

Naiste arvestuses tuli aga esimesele kohale Kai Härms (Eesti Posti Spordiklubi), kes ujus välja aja 31,81, teiseks jäi Reelika Vaher (Sampo Pank) ajaga 32,22 ning kolmandaks Elin Filin (Tele2 Eesti) ajaga 32,69.Kohtadele, start!

Vanusegrupis N40 tuli esimeseks Aini Veskiväli (Swedbank), kes ujus oma ajaks 37,28. Teisele kohale tuli Anneli Konrad (Tallinna Lennujaam) ajaga 37,91 ning kolmandale Ilme Parik (Norma), kes ujus oma ajaks 01:05,03.

Meeste arvestuses oli parimaks ajaks 26,27, mille ujus välja Joel Armei (Nordea Pank), teise koha aja 26,38 ujus välja Pirmin Tamm (Eesti Posti Spordiklubi) ning kolmandaks tuli ajaga 26,56 Rain Berezin (Tallinna Sadam).

Vanusegrupis M40 tuli esimeseks Aldo Suurväli (Swedbank) ajaga 26,56, teiseks tuli Andrus Leevik (Eesti Energia Sprodiklubi) ajaga 29,82 ning kolmandaks Vahur Paal (Savekate) ajaga 29,90.

Vabaltujumisele järgnes kohe ka rinnuliujumine ning osalejad said eelmisest võistlusest saadud sooja järgmises alas ära kasutada.

Meeste vanusegrupis ujus ennast taas esimeseks Joel Armei (Nordea Pank), seekord ajaga 32,37, teisele kohale ujus ennast Joeli meeskonnakaaslane Rainar Paavo ajaga 34,78 ning kolmandale kohale ujus ennast Raido Hallik (Eesti Energia Spordiklubi) ajaga 34,94.

Vanusegrupis M40 ujuti esimeseks ajaks 39,78 ning sellega sai hakkama Andrus Leevik (Eesti Energia Spordiklubi), teiseks tuli Igor Filin (Tele2 Eesti) ajaga 41,82. Kolmandale kohale tuli Vahur Paal (Savekate) ajaga 41,91.

Naiste vanusegrupis tuli rinnuliujumises esimesele kohale Elin Filin (Tele2 Eesti) ajaga 41,67, teisele kohale Kai Härms (Eesti Posti Spordiklubi) ajaga 43,43 ning kolmandale Liis Lepik (samuti Eesti Posti Spordiklubi) ajaga 44,41.

Vanusegrupis N40 võistles rinnuliujumises kõigest kolm naisterahvast, kes jagasid auhinnalised kohad omavahel järgmiselt: esimeseks tuli Aini Veskiväli (Swedbank) ajaga 50,93, teisele kohale Anneli Konrad (Tallinna Lennujaam) ajaga 52,78 ning kolmandale Ilme Parik (Norma) ajaga 01:05,75.

Kolmanda ujumisala – teateujumise – eel oli näha, et siseruumides valitsev kuumus on ergutajate seas oma töö teinud. Järjest rohkem oli lamamistoolidele kogunenud pealisriideid ja kampsuneid ning ergutajad ise on ennast kõik lühikeste varrukate väele koorinud.

Mitmed võistlejad aga valmistusid agaralt teateujumiseks – Swedbanki meeskonna liikmed alustasid soojendusharjutustega juba 25 minutit enne võistluse algust. Oma võistkonna edukust kommenteerides jäädi siiski napisõnaliseks. „Finaali saamine on vähetõenäoline. Me oleme siiski realistid,“ kommenteerivad meeskonnaliikmed ise oma võiduvõimalusi. See-eest selgub vestluse käigus siiski, et tegemist on harrastusujujatega ning ujumine neile päris Võistlus täies hoosvõõras ei ole.

Swedbanki meeskond koosseisus Mari-Liis Alaküla, Ragnar Leimann, Piret Õunpuu ning Aldo Suurväli jäävadki nibin-nabin esikolmikust välja ning jõuavad 4. kohale.

Teateujumise parimaks osutus aga Nordea Panga meeskond (koosseisus Janne Aas, Simon Renno, Kaisa Vajak ning Joel Armei) ajaga 2:06,1. Teisele kohale ujus ennast Tele 2 Eesti I meeskond (koosseisus Elin Filin, Henri Rüüsak, Biana Roosimägi ning Anton Levšuk) ajaga 2:06,2, jäädes Nordea meeskonnale alla vaid kõigest 1 sajandiksekundiga. Kolmandale kohale jõudis aga Eesti Posti Spordiklubi meeskond (koosseisus Liis Lepik, Eduard Bõkov, Kai Härms ning Pirmin Tamm).

Ettevõtete arvestuses ujus ennast kolme ala arvestuses esimeseks Nordea Panga meeskond (kokku 432 punkti), teiseks tuli Eesti Posti Spordiklubi 423 punktiga ning kolmandaks Tele2 Eesti meeskond 412 punktiga.

Ujumisvõistluste tulemused leiab siit: TULEMUSED Sügis 2010 ujumine

Esimese päeva õhtu jätkub pokkeriturniiriga, kus proovile pannakse muuhulgas ka osalejate bluffimisoskus.