Firmaspordi seminaride sari sai hoo sisse

26. jaanuar 11

Eelmisel reedel, 21. jaanuaril toimus Elioni peamajas 2011. aasta esimene firmaspordi seminar sarjast “Spordiharrastus Eesti ettevõtetes”. Tegu on seminaride sarjaga, mille raames heidetakse pilk ühe ettevõtte spordiklubi tegemistesse, avatakse teemasid spordist, tervisest ja toitumisest ning ühestki seminarist ei puudu ka praktiline osa. Niisiis lahkuvad seminaril osalenud inimesed mitmete teadmiste võrra rikkamana, olles saanud midagi nii kehale kui ka hingele!

Seekordset seminari alustas Elioni Spordiklubi juhataja Enno Kiviloo, tutvustades spordiklubi ettevõtmisi ning saavutusi. Elioni Spordiklubi on üks kauem Eestis tegutsenud spordiklubisid, mis võiks mitmetel põhjustel olla eeskujuks teistele sportlikele ettevõtetele. Nad võimaldavad oma töötajatele laias valikus sportimist minimaalsete hindadega, kuid eriti tähelepanuväärne on see, et ka töötajate kuni 18-aastased lapsed saavad neid soodustusi kasutada. Selline süsteem hoiab au sees sportlikku ajaveetmist perega. Pärast Kiviloo ettekande kuulamist tekkis endalgi soov olla Elioni Spordiklubi liige! Kusjuures, Elionis või muudes sellesse spordiklubisse kuuluvates ettevõtetes (EMT, Eltel Networks, Powerwave Technologies Estonia, MicroLink, Ericsson Eesti, Eesti Telekom, Infotehnoloogia Sihtasutus, IT Koolituskeskuse OÜ) mitte töötades on selleks võimalus täiesti olemas, kui kolm nimetatud ettevõtetes töötavat inimest soovitavad üht inimest spordiklubi nimekirja lisada.

Teise ettekandega esines Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudi direktor Kristjan Port, kes lähenes teemale “Kuidas kehaline aktiivsus on seotud edukusega töös?” väga originaalselt ja niivõrd huvitavalt, et teda olekski võinud kuulama jääda. Kristjan Port ei pannud mõtlema mitte ainult töö ja aktiivsuse seostest, vaid inimeste ning loomariigi erinevustest. Sellest, kuidas loomadel tekib stress hetkel, kui mingi teatud sündmus toimub (näiteks lõvi jahib sebrat – sebral tekib stress jahtimise hetkel), kuid inimestel tekib stress nii enne sündmust, sündmuse ajal kui ka pärast sündmust. Sageli tekitatakse ülemäärast stressi pelgalt enda mõttejõuga. Pärast Porti ettekannet tekkis huvitavaid diskussioone, mis venitasid küll antud teemat seminari ajakavas ettenähtust pikemaks, kuid sellest ajast polnud kellelgi kahju. Pigem oli kuulajatel veel küsimusi ning mõtteid, mida hea meelega oleks tahetud arutada. See oli ilmselge märk, et Kristjan Portiga võtame edaspidigi ühendust, et ta mõnele järgnevale seminarile tuleks ettekannet tegema.

(Pildil Ott Kiivikas tegemas ettekannet)

Seminaripäeva viimase ettekande tegi tuntud kulturist ja treener Ott Kiivikas, rääkides lahti jõusaalitreeningu alus- ning põhitõed. Tema ettekandest jäi kõlama mõte, et trenni tulemuslikkust ei määra mitte trenn ise, vaid treeningu, puhkamise (taastumise) ja toitumise õige kombineerimine. Kuna toitumise roll on treeningu tulemuslikkuses väga suur ja toitumine on Kiivikasele hingelähedane teema, siis ta ei pühendanud kuulajaid ainult jõusaali korduste ning seeriate seletustesse, vaid rääkis ka toitumise põhitõdedest. Ta tõi suurepärase võrdluse sellest, et sportlase organism on justkui võidusõiduauto, millesse ei tangita suvalist bensiini…samamoodi peaks mõtlema ka meie, et me ei toituks n-ö ettejuhtuvast söögist. Selle seminari teema kätkes aga põhiliselt siiski jõusaalitreeningut, niisiis on meil põhjust taaskord ka Kiivikase poole pöörduda, et ta tulevikus saaks firmaspordi seminaril pühenduda sügavuti toitumise teemale.

Seminari praktiline osa ehk jõutreening toimus Arctic Sport Club`is. Sealne personaaltreener Ilo Rihvk ei viinud seminaril osalejaid jõusaali kangide alla ega teinud ringkäiku metalsete masinate vahel, vaid näitas harjutusi, mida saab teha oma keharaskusega. Selliseid harjutusi on palju kasulikum teada, sest neid saab teha iga inimene igal ajal ning igas kohas. Treening ei olnud ühelegi osalejale üle jõu käiv, kuid ei saaks öelda, et selles lahingus kellelgi väga kerge oleks olnud. Seminari praktilise osa kaasategijad said kindlasti juurde teadmisi sellest, kuidas saab enda jõududega treenitumaks, millised lihased töötavad teatud harjutuste ajal ning kuidas on võimalik vältida vigastusi.

Seminaril toimunu pildistas üles fotograaf Tarmo Haud.

Järgmine seminar toimub juba 31. märtsil Tallinnas, Swedbanki majas. Täpsemat informatsiooni saab Firmaspordi kodulehelt www.firmasport.ee või kirjutades info@firmasport.ee .