Firmaspordi kuninglik nädalalõpp tõi laupäeval Tartusse paarkümmend tennisisti

Kaks päeva täis tõsist firmasporti on jälle mööda saanud. Võiks öelda, et teist nii pingelist nädalavahetust ei meenugi esimese hooga. Kuninglik spordimaraton algas laupäeva hommikul kell 10 Tähtvere tennisehallis, kuhu olime vihmakartuses sunnitud kolima. Kuigi nädala keskel oli ilmajaam laupäevaks tugevat vihma lubanud, oleks teoreetiliselt saanud turniiri ka väljas pidada. Siiski tundus, et osalejad jäid ka uue sisehalli tingimustega rahule. Turniir kujunes tõeliseks maratoniks, oli mängijaid, kes kogu turniiri jooksul endale puhkepausi peaaegu et lubada ei saanudki.

Näiteks Tarmo Osman Tele2-st osales nii meespaarismängus, firmajuhtide üksikmängus kui kas segapaaride turniiril ja mängis kokku 13 mängu ja saavutas selle juures meespaarismängus auhinnalise teise ning firmajuhtide arvestuses tubli neljanda koha. Meespaaride finaalmängus, mis vaatamata pikale võistluspäevale oli vägagi tuline, said esikoha Alvar Kaur ja Toomas Kornet Semetronist. Kolmandale kohale mängisid end Peeter Sergo ning Marek Lauk Silberautost. Sergol, kes osales lisaks meespaarismängule ka firmajuhtide üksikmängus, kogunes 9 mängu ning lõpuks sai ta kaela ka kuldse medali firmajuhtide turniiri võidu eest. End miinusringist finaali mänginud Toomas Kornet Semetronist sai teise koha ning Alvar Kaur, kes viimases mängus endale pisut viga tegi ning mängu katkestas, oli kolmas. Naispaare oli vaid kolm ja seetõttu pääsesid nemad igaüks vaid kahe mänguga ja jagasid nii kolm auhinalist kohta järgmiselt – esimeseks tuli Eesti Posti naiskond Triinu Meriloo ja Eve Kalm, tesied olid Liina Oks ja Marina Meema Sampo Pangast ning kolmandad olid Tele2 esindajad Kristiina Mitt ja Heli Kullamaa. Segapaaride esikolmik kujunes Sampo Panga ning Eesti Posti võistkondadest – esikoha sai Sampo Panga paar Marina Meema, Meelis Rebane; teised olid Aavo Kärmas ning Eve Kalm Eesti Postist ning kolmandad Liina Oks ning Andrus Sammelselg samuti Sampo Pangast.

Kolm karikat, mida kõik päev läbi imetlesid ja kangesti endale saada tahtsid, kuulusid aga firmade arvestuses parimatele. Arvesse läks 4 parimat tulemust sõltumata klassist ning kohad jagunesid järgnevalt  – esimese koha karika viis koju Sampo Pank suurepärase 171 punktiga, neile järgnes Eesti Posti võistkond 163 punktiga ning kolmanda koha sai 151,5 punktiga Tele2.

Kuigi võistluspäev venis pikale, võis mängijate väsinud nägudest välja lugeda, et turniiriga jäädi rahule. Tuli isegi ettepanek kaks korda aastas tennise võistlus korraldada ja seda me ka kindlasti püüame teha.