Posted by: admin

Ettevõtete spordiseminar keskendus tööl istumisest tingitud vaevuste ennetamisele

Täna Toilas lõppenud Eesti ettevõtete spordiseminar keskendus sedapuhku töö juures istumisest tingitud probleemide ennetamisele. Olulisim sõnum, mille seminaril osalejad kaasa võtsid, on kindlasti see, et istuvat eluviisi on võimalik vähendada ja istuvast elustiilist tingitud seljaprobleeme on samuti võimalik lahendada.

UKK-insituudi teadlane Minna Aitasalo kinnitas, et oma uuringu käigus õnnestus neil vähendada töötajate istumist koguni 45 minuti võrra igas päevas. Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste doktor Priit Purge meenutas, et liikuma peaks viiel korral nädalas ja minimaalselt 30 minutit. Personaaltreener Britta Aduson tutvustas SportID uuringut, mis näitas, et seljaprobleemid on täna koguni enam kui pooltel töötajatel.

Ettevõtete spordiseminari osalejad, kes seminari lõpuni vastu pidasid viivad nüüd kindlasti spordipisikut ka oma ettevõttesse.

Kuid loomulikult ei piirdunud osalejad paigalistumise ja kuulamisega. Füsioterapeut Kadri Vernik näitas muuhulgas, kuidas tavaline tennisepall on suurepärane abivahend enese masseerimisel ning milline on õige rüht seistes ja istudes. Füsioterapeut Kristi Rembel-Tõnisson viis läbi kiire ergonoomikatöötoa, kus saime muuseas teada, mis riistapuu on latthiir. Treener Susie-Ann Viirg viis läbi lihtsa kontorivõimlemise treeningu ning samuti toolijooga töötoa. Kes oleks arvanud, et toolilt tõusmata on võimalik end siiski väga tugevalt treenida?

Teisi teemasid aitasid avada SportID Eesti turu müügijuht Andres Joosep jr, kes rääkis, miks sporditoetus ettevõttes on tänapäeval sisuliselt kohustuslik. Endine tippsuusataja Peeter Kümmel andis mõtteainet teemal, kas sportimine on elus võimalik ette ära teha ning tõdes, et ilmselt mitte. Hoolimata sellest, et aastaid on tippsporti tehtud ja täna tuleks sukelduda tavaellu ja teha järgi kõik need töötunnid, mil varem on trennis oldud, peab siiski arvestama sellega, et diivanikartuliks jäämine pole siiski võimalik. Tipptreener Andres Sõber jagas osalejatele mõtteid spordisaalist. Saime teada, kuidas sportlaste ja töötajate juhendamine on oma olemuselt vägagi sarnased ning miks staarmängijad ei ole alati head mängijad nii kossusatsis kui ka ettevõttes ning teatud tüübid peaksid hoolimata isiklikest headest tulemustest tiimist kinga saama.

Osalejad said higi lahti ka trennisaalis. Reede hommikul tõmbas vere käima Coop’i ja EOK trenniäpp Fit100. Ligi paarkümmend trennis osalejat katsetasid äpist leitavat Baaskava nr. 2, mille käigus tuli teha näiteks koguni 3 korda minut aega kätekõverdusi. Professionaalne slackliner Tauri Vahesaar andis aga sissejuhatava kursuse slackline treeningus ning osalejatel jätkus küsimusi ja emotsioone pärast trenni kauemakski. Ilmselt nii mõnessegi osalevasse ettevõttesse võib lähiajal tekkida see huvitav riistapuu, millel saab treenida pea kõike, alates tasakaalust kuni jõu ja vastupidavuseni välja. Proovida sai ka massaažitooli firmalt Borealis (massaazitoolid.ee) ning ergonoomikavahendeid firmalt Activitas (activitas.ee)

Lisaks said osalejad mõistagi kahe päeva jooksul nautida Toila termisid, mängida mälumängu ning nautida suurepärast Toila kööki.

Kevadine ettevõtete spordiseminar toimus töökohaspordikuu raames. Töökohaspordikuu peakorraldajateks on Eesti Firmaspordi Liit, Eesti Olümpiakomitee, Ühendus Sport Kõigile ja Kultuurimisteerium. Spordiseminari toetasid EOK, SportID, Massaazitoolid.ee ja Fit100.