Posted by: admin

Esimesel Võimatu 10 jooksuvõistlusel trotsiti külma ja takistusi! NB! Lisatud videokokkuvõte

Pühapäeval, 29. oktoobril peeti esimene Võimatu 10 jooksuvõistlus, kuhu olid osalema oodatud ainult mehed. Ületada tuli 24 takistust ja joosta 10 kilomeetrit. Vahelduva eduga sadas kerget uduvihma ja õhutemperatuur oli 4 kraadi kandis.

Start anti kell 11:00 ja esimestena startisid vanemad vanuseklassid. Viimased mehed pääsesid rajale mõni minut peale keskpäeva. Juba 300 meetri peal tuli läbida tiik, kus nii mõnigi üleni vee all ära käis. 1,5 kilomeetri peal tuli joosta mööda pikka mudakraavi, hüpata mudavanni ja kohe peale seda järgmisesse tiiki. Nii mõnigi mees peatus enne järjekordset tiiki ja pidas ilmselt endamisi aru, kas asi ikka seda väärt on. Õnneks oli raja äär täis kaasa elama tulnud naisi, lapsi ja sõpru, kelle ergutushüüded külmast värisevatele suudele naeratuse tõid ja jooksul jätkuda lasid.

Kes just osalejatega kaasa ei jooksnud, see nägi osalejaid järgmiseks alles finišis. Raja kiireim aeg kuulus M30 vanuseklassis võistelnud Aimar Hussarile, kes jooksis 10 kilomeetrit 54 minuti, 15 sekundi ja 45 sajandikuga. Teiseks jäi M vanuseklassis võistelnud Andres Nöps, kes muuseas asus rajale viimase mehena ja kaotas võitjale vähem kui 17 sekundiga. Üldarvestuse kolmanda koha napsas aga M vanuseklassis võistelnud Mardo Lundver ajaga 55 minutit, 12 sekundit ja 71 sajandikku.

Vasakult: Andres Nöps, Aimar Hussar, Mardo Lundver

Tartu korvpallilegend Marek Doronin, kes jooksul osales, kinnitas, et talle ei meenu ühtegi korda, kui ta pärast korvpallitrenni oleks olnud sama väsinud kui pärast seda jooksu. Samas tõdes, et oma osa võis olla ka sellele, et kahe viimase aasta jooksul on treeningkoormus olnud väiksem ja see on oma jälje vormile jätnud.

Pildil korvpallilegend Marek Doronin

Ettevõtete arvestuses sai esikoha AS Kalev, teise koha Saint-Gobain Glass Estonia SE ja kolmanda koha Danske Bank. M vanuseklassi parim oli Andres Nöps. M30 vanuseklassi parim oli ka üldarvestuse parim Aimar Hussar. M40 klassis võttis võidu Martin Veermäe ja M50 klassis Alger Vedler.

M vanuseklassis võistelnud Eero Ränik kommenteeris peale jooksu üritust järgmiselt: “Et eelmisel päeval sai juba Melliste tõstesaalis võisteldud, tuli vennaga mõte, et tuleks minna sörkima ja kui juba nii, siis kostümeeritult. Ja kuna tegu oli ikkagi Firmaspordi üritusega, ei saanud olla paremat kostüümi kui ülikond! Kui võistlus muidu oli väljakutset pakkuv (eriti Seinamägi!), lisasid libedad lakk-kingad ja paindumatud riided veel vürtsi juurde. Suurema osa ajast oli rumal irve näol. Kummardus korraldajatele!”

Ehkki registreerunuid oli oluliselt rohkem, tuli rajale kohale 79 meest, kellest 13 ka katkestasid. Kohaletulnute ees tuleb kindlasti müts maha võtta, kuna ilmad on juba päris krõbedad ja läbimärjana 10 kilomeetrit joosta on tõeline katsumus nii vaimule kui ka füüsisele. Järgmisel aastal jälle!