Elumuutev spordisari – firmasport toob kokku head inimesed!
Eesti Firmaspordi Liidu tänavune hooaeg on lõpusirgel, laupäeva õhtuks on paika pandud viimasedki jõuvahekorrad ja loetud kõik punktid. Kauaks loorberitele muidugi puhkama jääda ei saa, sest varsti on lumi maas ning saab hakata valmistuma talispartakiaadiks.
Miks liituda firmasportlaste ridadega ning kui põhjalikult sportlikeks mõõduvõttudeks valmistutakse? Uurisime lähemalt Nordea tiimi liikmelt Hannes Hanimägilt, Swedbanki spordihingelt Karin Lusikalt ning tegime paar sõna juttu ka võistluste peakorraldaja Taavi Kruutiga.
Hannes Hanimägi (Nordea) keerleb firmasportlaste karusellil neljandat hooaega. Tundub võib-olla uskumatu, aga enne spartakiaadidega liitumist 46-aastane mees spordiga väga suur sõber polnud. „Muutsin oma elustiili 2013.aastal ning 2014 läksin Kalevisse tööle. Kuna tegelesin tookord korvpalliga ja mingit erilist väljundit sellele polnud, siis sain aru, et võiks ju proovida Kuldpallil osaleda. Pidasin end korvpallis üsna kõvaks meheks, kuid võistlustel sai ruttu selgeks, et siin võetakse asja päris tõsiselt,“ meenutas Hanimägi.
Eduelamus tõi tagasi
Kuldpallil valitsenud mõnus õhustik, lahe seltskond ning kogetud eduelamus panid Hannesele pähe mõtte asja veidi tõsisemalt võtta. „2015. aastal alustasin seitsmevõistlusega ning panin end spartakiaadidel proovile kõikvõimalikel aladel. Kalevis oli sel hetkel inimressurssi vähem, firmale punktide kogumiseks pidigi kõike tegema ja end tõestama. Mulle meeldis!“ tunnistas firmasportlane.
Võimalus tutvuda heade inimestega
„Tegelikult tõmbavad mind siia tagasi sarjas osalevad inimesed, nemad on põhiline põhjus, miks firmaspordi võistlustel käia tasub. Sporti võid sa meeleheitlikult trennis teha, aga siin on lõbus. Firmasportlased on sõbralikud, ühtegi vihast või tigedat inimest pole minul küll siiani kohata õnnestunud. Väga meeldiv on tulla kohta, kus sind kõik tervitavad. Saad kokku teiste firmade esindajatega ja vahetad muljeid nii töö kui spordiga seotud teemadel. Kus sa mujal ikka korraga nii paljude ettevõtete esindajatega korraga kohtud? Selleks tuleks ilmselt mõnele konverentsile minna, kuigi spordiväljakul on kontakt hoopis teine.“
Firmasport hoiab vormis
Hannes tunnistab, et ühtegi kindlat ala ta iganädalaselt regulaarselt ei harrasta, kuid vormi aitab firmasport hoida küll. „Igal spartakiaadil on alad, milles ma end väga kindlalt ei tunne ja nendeks tuleb vähemalt paar kuud varem valmistuda. Olen käinud trennis nii sulgpalli harjutamas kui sõudeergomeetrit tõmbamas. Tipptegijate hulka see mind ei vii, aga saan vähemalt platsil aru, mida teha on vaja ning ei lõhu end ära. Kui nüüd aastale tagasi vaadata, siis spartakiaadide graafik on nii tihe, et sportida tuleb pidevalt.“
Tugevalt tunneb firmasportlane end tänaseks nii nooleviskes, vibulaskmises kui lamades surumises. Proovimata on tal näiteks veel kardisõit ning osad pallimängud. „Firmaspordi võistlused on minu jaoks suureks motivatsiooni ammutamise allikaks. Tervis on parem, tutvusringkond laiem ja seltskondlik elu aktiivsem. Laiemalt töötab see ka firma hüvanguks – õpid tundma oma kolleege ja saad aru, kes sinuga päriselt koos töötavad.“
Firmasporti sobib kõigile
Swedbanki Tartu kontori töötaja Karin Lusikas (32) puutus firmaspordi võistlustega esimest korda kokku mõned aastad tagasi. „Tänavu osalesin kõikidel spartakiaadidel ja lisaks seitsmevõistlusel. Siin on nii lahe ja jagub väljakutseid ka neile, kes pole profid. Inimesed pelgavad siia tulla, kuna arvavad, et nad pole mitte milleski head. Tegelikult võivad medali koju viia ka need, kes asja natukenegi jagavad ning julgevad end proovile panna,“ ütles Lusikas, kes on poodiumile jõudnud nii taliujumises, SUP-is kui rammunaise võistlusel. „Kiiking näiteks oli ka väga lahe ala, mida ma suvespartakiaadil esimest korda proovida sain.“
Sarnaselt Hannes Hanimägile nõustub ka Karin, et firmasportlaste seas on eranditult väga toredad inimesed. „Mitte keegi pole tige, kuri ega halb. Kõik on rõõmsad! Swedbank on väga suur ettevõte ja tartlasena teadsin varem vaid siinseid kolleege, läbi firmaspordi olen õppinud tundma tallinlasi. Sport seob!“
Armastab väljakutseid
Noorena oli Karin pigem spordikauge ning võimalusel viilis ka kehalise kasvatuse tundidest. „2011.aastal hakkasin osalema Klubi Tartu Maraton sarjas, edasi tulid juba triatlonid. Trenni ei teinud, millekski eraldi ei valmistunud, käisin lihtsalt võistlustel. Ühel hooajal tuli triatlonis lausa 14 starti.“
Täna on spordineiu positiivselt sõltuvuses CrossFitist, mida saab Tartus harrastada treener Ain Lubi käe all. „2019. aasta alguses saab mul sellega tegelemise algusest täpselt viis aastat. Tegemist on väga mitmekülgse alaga, mis arendab vastupidavust, kiirust, jõudu ja palju muud. Sealt saadava vormi pealt ma kõiki alasid teengi,“ avaldas Lusikas.
„Sport teeb õnnelikuks, isegi kui trenni minna on raske ja ees ootavad väljakutsed keerulised. Pärast trenni olen alati õnnelik, tegelikult olen vist kogu aeg õnnelik. Spordikauged inimesed ilmselt ei saagi sellest aru.“
Firmasporti korraldavad sportlased
Eesti Firmaspordi Liidu uus projektijuht Taavi Kruut (25) tunneb rõõmu nii inimestele võistluste korraldamisest kui aktiivsetest tegevustest. Kuni 22. eluaastani tegeles ta tõsisemalt keskmaajooksuga, kuid viimasel ajal pühendab ta end rohkem poksile.
„Õues trenni tehes kasutan ära välijõusaalide võimalused, lisaks matkan palju, talvel suusatan ning võimalusel panen end proovile triatlonis. Igasugune sport on minu jaoks väga huvitav. Ettevõtetele võistlusi korraldades tunnen naudingut peamiselt sellest, et saame inimestele pakkuda nii emotsioone kui väljakutseid väga erinevatel aladel. Kus sa mujal osaled korraga nii lestajooksus, vee- ja korvpallis, saalihokis, vibulaskmises, jääkeeglis kui järvelenduri võistlusel. Firmaspordi spartakiaadid kõike seda pakuvad ja see on aastaringne spordipidu selle kõige paremas mõttes!“
Millised on aasta kõige viimase spordifestivali tulemused, saad varsti teada TULEMUSTE lehelt ning kui oled võistlusel osalemas, siis oled oodatud külaline ööklubis Maasikas, kus kell 22:00 saab alguse pidulik auhinnatseremoonia.