Elamusretkelised käisid pealinnas seiklemas

08. mai 12

Eelmisel pühapäeval toimunud järjekordne Elamusretk ei viinudki osalejaid pealinnast kaugemale, vaid toimus siinsamas Kopli ja Paljassaare poolsaartel. Kell 10 hommikul olid 71 usinat retkelist Stroomi ranna parklas ilusasti kohal, et alustada mõnusa soojendusvõimlemisega, mida viis läbi Firmaspordi Liidu tegevjuht Marti Soosaar. Seejärel lausus paar tutvustavat lauset retkejuht Kunnar Karu ning seltskond asuski Kopli poole teele. 

Elamusi sai kogetud kõigi 16 kilomeetri jooksul, mil retkelised tutvusid Kopli elu ja meluga, jalutades Kopli liinidel lagunenud puumajade vahel või nautides ülaseid tulvil pargis hommikust promeneerimist. Loomulikult nähti pühapäeva tervitamas ka Kopli trammi ning tõmmati tähelepanu kohalike asunike seas. Igal hommikul nii suurt ja sportlikku seltskonda Koplis jalutamas ei näe!

Suur osa retkest toimus rannajoonel, nii et ka kauge külaline Ryan paradiisisaarelt Vanuatult leidis üles oma elemendi – nimelt olid merelained kaladale uhtunud ühe päevi näinud surfilaua, mille peale tuli loomulikult poseerima minna. Lisaks kaunile merevaatale tulid ette mõned hüpped üle kraavide ning ka võsa vahelt läbironimist juhtus rohkem kui kord, samuti üllatasid matkalisi teeäärtel vonkevad maduussid. Või siis vastupidi – nastikute pühapäevarahu sai korraga ehmatuslikult elamusterohkeks.

Kel rohkem julgust, sel oli võimalik ka kõrgustesse ronida ja paremat vaadet nautida. Paljassaare olulisimaks märksõnaks on kindlasti betoon – poolsaar on ju tuntud kui pikaaegne Nõukogude sõjaväe asupaik ning seetõttu võib pea igasammul märgata mõnd militaarrajatist. Samuti peab kõndides olema ettevaatlik, et mitte okastraati takerduda.

Retkelistel avanes võimalus testida ka pikalt tühjana seisunud endist Nõukogude piirivalve helgiheitja hoonet, mis nüüd linnuvaatlustorniks ümber on tehtud. Viimases kommi- ja joogipeatuses vaadati üle ka Katariina kai ning suunduti Paljasaare sadamast mööda tagasi Stroomi ranna poole.

Retke lõpuks olid kõik ühel nõul – pealinn on üllatusi täis!

Elamusi jäädvustasid tublid fotograafid ning pilte saab näha SIIT (Tarmo), SIIT (Ardo) ja SIIT (Kaimo).

PS! Maikuul on meile varuks ka teine retk, mis toimub maailma kepikõnnipäeva puhul 20. mail. Loodetavasti kohtume Tabasalus! Rohkem infot leiad SIIT.