Elamusretkele kaunile Vormsi saarele

03. august 10

Elamusretkede sarja raames oleme sel aastal kuidagi eriti veelembesed – sarja esimene retk toimus kevadisel Pärispea poolsaarel ning juunikuus püüdsime kokku lugeda kõik kaunid Koorastekandi järvesilmad.

Järgmiseks lähme aga täiesti keset suurt merd ja vaatame kuidas Vormsi saarel elatakse. 

Vormsi  on suuruselt neljas Eesti saar (93 km2), mis asub kolmveerandtunni laevasõidu kaugusel Rohuküla sadamast. Saar on suures osas kaetud metsaga, sageli võib kohata põtru ja metssigu, ligi 100km rannajoont on liigestatud- pikad poolsaared vahelduvad sügavate lahtedega, lääneosas on iseloomulikud loopealsed ja kadastikud, idaosa on madalam ja soisem. Traditsioonilise põllumajanduse tulemusel on säilinud rannakarjamaad,puisniidud ning mitmed ohustatud taimeliigid.

Elamusretkelisi ootame Vormsile Sviby sadamasse 20. augustil hommikuse praamiga, mis väljub Rohukülast kell 9:15. Muidugi võivad need, kel aega ja võimalust on ka juba eelmisel õhtul saarde tulla. 

Kuna Vormsil on avastamisväärseid paiku üksjagu, jääme saarele lausa kaheks päevaks. Mõlemal päeval läbime umbes 25 km teekonna. 

Enamik teedest saarel on kruusakattega, moodustades nn kaheksa – idaringi ja lääneringi ristumiskohaga saare keskuses Hullos. Esimesel päeval asume avastama idaringi. Kõnnime nii teed kui võimalusel ka rannajoont mööda. Laagrisse jääme Borrby küla kandis, et siis teisel päeval juba lääneringile jäävate kaunite paikadega tutvuda.

Saarel on palju omapäraseid külakesi, kauneid tuletorne ja muidugi hingematvalt kaunis loodus. Seda kõike lausa peab oma silmaga nägema!

 

  • Elamusretk Vormsi saarel toimub 20.-21. augustini
  • Osavõtutasu ühe inimese kohta on 300.- ning see sisaldab 4 söögikorda, snäkke tee peal, joogipause, retkejuhtide teenust ning autoga saatjat retke jooksul.  NB! Praami piletid hinnas ei sisaldu! 
  • Rohkem infot retke ja Vormsi saare kohta leiab siit.