Elamusretkede proov õnnestus

28. aprill 08

elamusretked.gifPühapäevasele Elamusretked 2008 testüritusele Keila Terviseradadele tuli osalema 8 kepikõndijat. Retke peakorraldaja Hannes Soosaare sõnutsi jäid osalejad väga rahule retke huvitava kontseptsiooniga ning samuti rajavalikuga Keila Terviseradadel. Nägime, et meie ürituste kontseptsioon töötab ja tekitab osalejates huvi, mis oli selle nädalavahetuse ürituse peamine eesmärk, arvas Hannes Soosaar.Osalejatel tuli läbida üritusel umbes 5 km 5 kontrollpunktiga rada ja läbida selle sees kaks lihtsat lisaülesannet, milleks olid sel korral noolevise ja rõngaste vise. Kõik osalejad said lihtsa raja läbimisega ka edukalt hakkama. 

Elamusretkede sarjas korjavad inimesed nn. elamuspunkte. Iga KP läbimine annab vastavalt distantsile teatud hulga elamuspunkte. Samuti on võimalik igal etapil teenida lisapunkte ülesannete edukal läbimisel. 
Kui osaleja on kokku kogunud teatud hulga Elamuspunkte, saab ta korraldajatelt ka auhinna. 50 elamuspunkti täitumisel teenib osaleja Elamusretkede märgi, iga 100-nda punkti täitumisel spetsiaalse särgi, kus peal kirjas, kui staaþika elamusretkede osalejaga tegemist on! Samuti on igal etapil loosiauhinnad. Hooaja lõpus ootavad auhinnad ka enim elamuspunkte kogunud klubisid, ettevõtteid ja koole. Samuti on loosiauhinnad kõigi hooaja jooksul vähemalt 50 punkti kogunud käijatele!
Igal etapil on võimalik laenutada endale ka kepikõnni keppe, kuigi keppidega käimine üritusel ei ole sugugi kohustuslik. Enamasti on kohal ka kepikõnni juhendaja, kellelt soovijad saavad kepikõnni alast nõu küsida ja soovi korral endale kepikõnnivarustust muretseda.
Elamusretki korraldavad Eesti Kepikõnni Liit ja Eesti Firmaspordi Liit koostöös. Elamusretkede järgmine etapp toimub juba järgmisel nädalavahetusel Paganamaal ja sinna on retke peakorraldaja Rein Meijeli sõnutsi olnud väga suur osalejate huvi. Ilmselt tuleb kokku ligi paarsada huvilist!