Pealkiri puudub

20. august 14

Mis toimub?

Augustikuine suvelõpu retk viib seekord Elamusretkelised Põhja-Eestisse – plaanis on vaadata ära Põhja-Eesti kõige kaunim ning kõrgeim pankrannik – Saka mõisast kuni Sillmäe sadamani. Piilume kohtadesse, kuhu enamiku eestlaste jalg sattunud ei ole! Suurema osa aastast ei ole selle teekonna läbimine üldse võimalik tänu kõrgele veeseisule! Lisaks pankrannikule külastame Saka mõisa ja Toila Oruparki, piilume Valaste juga, naudime Muinastulede öö lõkete süütamist ning pidustusi VLÜ saatel Toila Sadamas, piilume Sillamäe sadamat ning nägemata ei jää ka Päite Pank ning Päite nina.

 

Millal ja kus toimub?

IdaRetke ametlik algus on laupäeva 30. augustil kell 12.30 Motovillast. Koguneme aga kindlasti varem, kell 11.00 – 12.30 Motovillas (http://motovilla.ee/et/asukoht), püstitame seal telgid ning seame end valmis eelolevaks retkeks. 12.30 asume bussiga teele Saka mõisa ning sealse vaatetorni suunas. Vaatetornist avaneb meile kaunis vaade retke esimesele päevale – Ontika pankrannikule – Sakalt kuni Toila Sadamani. Enne kui mere äärde jõuame tuleb meil laskuda 55 meetrit – sest just nii kõrge on siinse pankranniku kõrgeim koht.

Esimesel päeval läbime 25 km pikkuse raja Saka mõisast kuni Toila Sadamani. Ajaliselt kulub meil retkele orienteeruvalt 6 tundi. Külastame lisaks restaureeritud Saka Mõisale ka Eesti kõrgeimat – 30,5 m kõrgust – Valaste juga, mis küll suve lõpus ei ole nii uhke kui kevadise suurveega, aga Eesti kõrgeim juga on see siiski.

Orienteeruvalt kell 19.00 jõuame tagasi Motovillasse, kus saame nautida õhtusööki ning kuuma sauna. 20.45 viib buss soovijad Toila Sadamasse, kus süüdatakse 21.30 Muinastulede öö puhul lõkked ning tantsuks esineb Väikeste Lõõtspillide Ühing (https://www.facebook.com/events/509912915801722/)

Ööbimine on planeeritud telkides ning elamusretkeliste telklaagri püstitame Motovilla valdustele. Soovijatel on võimalik ööbida lisatasu eest ka siseruumides. Motovillas on olemas kõik vajalik mõnusaks telklaagri eluks – tualetid ning pesemisvõimalused, muruplats telkide püstitamiseks, söögiruum juhuks kui ilm peaks kehvapoolne olema..

Pühapäeval, 31. augustil, püüame alustada õige varakult – Toila-Oru_lossiparkkell 9.00 sööme hommikust ning 9.30 jätkame Muinastulede öö elamusretke teise päevaga. Esmalt jalutame Motovillast Toila Sadamasse, mille tee peal külastame ka kaunist Toila Oru parki. Kui oleme ära näinud Eesti Vabariigi presidendi Konstantin Pätsi suveresidentsi miljoni euro vaate, siis võtame suuna juba Sillamäe Sadamale. Nagu esimeselgi päeval kulgeb retke esimene pool mere ääres ning saame piiluda taaskord võimsat pankrannikut. Sillamäe Sadamas tõuseme aga mere äärest ülesse ning tagasitee Motovillasse kulgeb juba panga peal, kust avanevad võimsad vaated merele ning kätte paistavad siit nii Toila sadam kui ka Sillamäe sadam. Teisel päeval läbime 27 km pikkuse teekonna, mis on küll rohkem kui esimesel päeval, kuid on siiski märksa kergem. Pool teekonnast läbime me panga peal, kus on mõnusad murused rajad ning kruusakattega teed kõndimiseks. Motovillasse jõudes ootab meid juba soe supp ning saame end puhtaks pesta ning seejärel juba koduteele asuda.

PS! Sõltuvalt veetasemest võib rannajoonel esineda kohti, kus tuleb mõned meetrid läbi mere jalutada!

 

Mida pakume?

 • 2-päevast matka mitmekesises ja huvitavas looduses
 • Matkajuhtide teenust elamusterohkel matkal
 • Bussitransporti Motovillast Saka mõisasse ning õhtul Motovillast Toila sadamasse Muinastulede süütamisele
 • Telkimiskohta Motovilla territooriumil
 • Motovilla sauna kasutamise võimalust laupäeva õhtul retke järgselt ning pesuruumide kasutamise võimalust pühapäeval retke lõppedes
 • Kehakinnitust matka ajal kahel päeval (söögi- ja joogipunktid rajal), laupäeva õhtusööki, pühapäeva hommikusööki ning retke järgset sööki Motovillas
 • Diplomit ning IVV templit retke järgselt

 

 

Mida kaasa peab võtma?

 • Mugavad jalanõud – 2 paari – ühed, mis võivad saada retke raames märjaks ning hiljem tagavara jalatsid, et õhtusel üritusel ennast mugavalt tunda.
 • Tagavara riided – õhtuseks ürituseks
 • Retkele selga panna tuule kindlad riided, kuna me liigume palju mere ääres (kaasa võtta vihma võimalusel ka veekindel jope)
 • Kepikõnnikepid soovituslikult
 • Telk ja ööbimisvarustus telgis ööbimiseks (va juhul kui ööbite Motovillas siseruumides, vaata: Millised võivad olla lisakulud?
 • Sauna minekuks vajalik
 • Ujumisriided (soovijatel)
 • Isiklik joogipudel, mida saab jooksvalt täita

 

Kui palju maksab?

NB! REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 28. AUGUST (või seni, kuni kohti jätkub)!

 • Täiskasvanu: 45 €
 • Pensionär/(üli)õpilane: 40 €

NB! Ettevõttele esitatava arve korral on MTÜ-del kohustus lisada arvele ka käibemaks. Eraisikutele esitataval arvel on käibemaks 0%.

 

Millised võivad olla lisakulud?

 • Soovijatel majutus Motovilla siseruumides (2-kohaline tuba – 35 EUR; 3-kohaline tuba – 45 EUR). Info ja broneerimine: perenaine@motovilla.ee Mob. +37256477633

 

Kuidas registreeruda?

Teid loetakse registreerunuks, kui ka retke tasu on üle kantud.

Registreerimisega kinnitate, et olete tutvunud ja nõustute üldjuhendiga.

 

TULE KOGU ELAMUSI KOOS MEIEGA!

Küsimuste korral kirjuta elamusretked@firmasport.ee või

helista 52 77 540 (Kunnar), 53 620 606 (Anniki)

www.elamusretked.ee