Elamusretked seiklesid Viljandimaal

13. detsember 11

Seekordselt Elamusretkel kogunes rahvas Viljandimaale Suislepa lähistele ning käidi lähemalt uurimas kohalikke vaatamist väärt paikasid. Ümbruskonna ajaloost ja kultuurielust rääkis meile Holger Peel ning retke juhtis tuntud triatleet Ain-Alar Juhanson.

Alustasime matka Peraaru sporditalu juurest, kus korraldatakse igasuguseid spordilaagreid ja just seal loodi omal ajal Erki Noole fännklubi. Edasi liikusime läbi tiheda padriku Vooru oja ja Õhne jõe kallastel, kus jätkus nii ekstreemsusi kui ka hulgaliselt ilusaid vaateid. Retkele lisas elamusi korduv ojast ülehüppamine ja järsust jõeorust ülesronimine, samuti pidid mõned mehed oma insenerimõistuse tööle panema, kuna ühes kohas tuli jõe ületamiseks sillalaadne moodustis ehitada.

Külastasime ka Alvre talu valdusi – sealt on pärit Alverite suguvõsa, kust on Eesti ühiskonda sirgunud palju edukaid ja tuntud inimesi. Meie teele sattus ka allikas, mille vesi pidavat tegema naised kümme aastat nooremaks. Loomulikult ei jätnud ükski naine seda vett maitsmata!

Enne mõnusat supisöömist Tatramäe talus ronisime ka Eesti vanima linnamäe otsa ning tutvusime kohalike sõbralike koertega. Hiljem vaatasime üle võimsa Vooru tamme ja tegime tiiru peale Suislepa mõisa juurest algavale loodusrajale. Retke lõpetasime suurepärase vaarikavarretee ja meekoogiga.

Püksid pole küll veel ühegi retke järel nii porised olnud kui seekord, kuid meel oli selle-eest topeltrõõmus. Kohalikel on plaanis hakatagi korraldama matkasid umbes sel samal rajal, mille meie läbisime – seega olime esimesed katsejänesed. Elamusretkelised said igal juhul sooja vastuvõtu osaliseks ning hüvastijätuks hõigati meile: “Külastage meid jälle!”

Pilte retkest saab näha SIIT.

Õige pea on valmis ka 2012. aasta retkede juhendid, aga retkede lühikirjeldusi ja kuupäevi saate vaadata SIIT.