Elamusretked 2010 2. etapp “Kooraste 20 järve retk” 12. juunil

22. aprill 10

Elamusretkede 2. etapp toimub Lõuna-Eestis, kolme maakonna Valga-, Võru- ja Põlvamaa piirialal. Sel korral on kavas kaks distantsi – 25 ja 15 kilomeetrit. Retke nimi on “Kooraste 20 järve retk”. Kõik need 20 järve (ja rohkemgi veel) on tegelikult kusagil seal metsade sees olemas, siiski retke jooksul saame oma silmaga näha vähemalt 15 järve. Lihtne arvutus näitab, et see on rohkem kui 1,5 järve kilomeetri kohta! Ühtlasi jääb meie teele ka Eesti üks suurejoonelisemaid ürgorge – Truuta ürgorg oma 10 järvega. Järvestiku suurim ja tuntuim – Kooraste Suurjärv – asub orgude ristmel. Kooraste Suurjärvel (39,4 ha, suurim sügavus 21,4 m) on väike Hirvesaar (0,2 ha).

Start ja finiš: Start Vidrike teerist, pika distantsi finiš Jõksi järve laululava, lühikese distantsi finiš Kooraste. Organiseeritud buss finišist starti tagasi.


Start retkele: 11:00 (NB! Stardime ühise grupina retkejuhtide saatmisel)

Registreerumine:  Ette registreerimisel osalustasu 100.- krooni, koha peal 200.- krooni. Soodushind pensionäridele ja kooliõpilastele on: Etteregistreerumisel  75.- ja koha peal 150.- kroon. Lisaks neile, kes soovivad bussitransporti bussipilet 25 krooni (tasuda samuti ülekandega).

Registreerumiseks saada registreerimissooviga e-mail info@firmasport.ee E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud ning seejärel tee ülekanne Eesti Firmaspordi Liidu arveldusarvele 17001480968 Nordea Pangas. Selgitusse märgi kindlasti retkel osaleja/te nimi/ed. E-mail on kaitstud spämmirobotite eest, Javascript peab olema sisse lülitatud

Keppide laenutus:Koha peal on huvilistel võimalus laenutada ka kepikõnni keppe. Keppide laenutuse hind on 25.-. Laenutamine toimub dokumendi (number kirjutatakse üles) või rahalise (500.- EEK) tagatise alusel.