Elamused Endla rabas!

08. veebruar 11

Möödunud pühapäev tõi elamuste- ja käimishuvilised kokku Endla looduskaitsealale, kus sai kenasti avatud Elamusretkede uus hooaeg.

grupipilt

Rahvas oli tubli ja kogunes õigeaegselt, igaüks sai endale sobiva räätsapaari välja valida ning asutigi üheskoos teele. Retkejuht Kunnar Karu eestvedamisel alustasime teekonda läbi raba Endla järve poole, kusjuures stardipaugu asemel lükkasid hoo sisse pilvede vahelt välja pugenud päikesekiired!

Järve juures sai tehtud veidi pikem puhkepaus, mil edasiliikumiseks uut jõudu ammutasime kommidest, teest ning kohapeal isetehtud jäätisest! Energiat täis laetud, jätkus jõudu ronida ka kõrge vaatetorni otsa, kust avanes võimas vaade Endla järvele, metsadele ja lumisele rabamaastikule. Elamusi pakkusid veel jõu- ja ilunumbrid kraavide ning aia ületamisel, ent lõpuks jõuti üheskoos võidukalt ja rõõmsa tujuga finišisse. Seal ootas osalejaid soe supp, diplomid ja uus tempel IVV käimisraamatusse.

retk

Kokku sai ligikaudu 4 tunni jooksul läbitud 12 kilomeetrit, millega kõik retkelised kogusid endale 12 Elamuspunkti! Tuletame meelde, et hooaja lõpus enim Elamuspunkte kogunud osalejatele ning klubidele on välja pandud auhinnad. Seekord oli kõige aktiivsem grupp nimega „Tartu“, kogudes 144 puntki, kuid palju maha ei jäänud ka Tamsalu Tervisekäijate Selts oma 120 kogutud Elamuspunktiga.

Kellel seekord Elamusretkel osaleda ei õnnestunud, saab seda teha juba varsti! Järgmisel kuul läheme avastama Juminda poolsaart ning registreerumine retkele on juba avatud!

Endla retke jäädvustas fotograaf Kaimo Puniste ning pilte saab näha SIIT.

Kohtumiseni järgmistel Elamusretkedel!