Posted by: admin

Eestlased tulid Belgias toimunud Euroopa firmaspordi suvemängudel seitsmendaks

Neljapäevast laupäevani toimunud Euroopa firmaspordimängudel Belgia linnas Gentis saavutas eestlaste delegatsioon riikide arvestuses seitsmenda tulemuse. Võideti 7 kuldset, 6 hõbedast ja 3 pronksikarva medalit. Riikide arvestuses tuli võitjaks Saksamaa, kes triumfeeris Prantsusmaa ja Belgia ees. Ettevõtetest oli parim Veolia, kelle ridades oli koguni 14 erineva riigi esindajaid.

Eestist olid mängudel esindatud Swedbanki, Kalevi, Eesti Firmaspordi Liidu ja Vennad Ehituse harrastussportlased. Edukaim Eesti delegatsiooni liige oli Andrus Mutli (Vennad Ehitus), kes sai M40 klassis 2 kuldset medalit: ühe 400 m jooksus ja teise kõrgushüppes.

Lisaks kuulusid Mutlile hõbemedalid nii 200 m kui ka 4×100 m jooksus, kus peale tema olid tiimis veel Swedbanki esindajad Henri Räim, Indrek Toomas ja Artur Liiv.

Kuldsed medalid tõid mängudelt veel orienteerujad Jano Järvelaid ja Karin Lüütsep (mõlemad Kalev) ja odaviskes naiste võistlusklassis Kristin Prangel, kuulitõukes M30 klassis Marti Soosaar (mõlemad Eesti Firmaspordi Liit).Segapaaride rannavõrkpallis saavutasid esimese koha Ülle Olli ja Mihkel Roosme (Swedbank).

Kokku osales mängudel pisut enam kui 5000 sportlast 22 Euroopa riigist. Järgmised Euroopa firmaspordi suvemängud toimuvad kahe aasta pärast Austrias, Salzburgis.

Veel enne seda on kavas tuleva aasta märtsis toimuvad Euroopa firmaspordi talimängud, mis peetakse Serbias, Kopaonikus. Seal astub taas võistlustulle ka Eesti delegatsioon.