Eestlased nautisid Euroopa firmaspordi mänge täiel rinnal

22. juuni 09

17.-21. juunini Horvaatias toimunud Euroopa firmaspordi suvemängudel osales 4500 firmasportlast 22-st riigist ning nende hulgas ka 37 eestlast seitsmest ettevõttest. Eestlaste jaoks edukaimad spordialad olid kergejõustik, kus erinevatest vanuseklassidest saadi hulk medaleid ning samuti rannavolle segapaarismäng, kus Swedbanki võistkonnad said kaksikvõidu.

Euroopa mängudel said meistrimedalid kaela kergejõustiku võistlustel omas võistlusklassis Roger Niitmäe (100 m ja 200 m), Kristel Kaubi (200 m) ja Kristiina Kruusa (200 m), kes olid kõik Nordea Panga esindajad. Marti Soosaar (Eesti Firmaspordi Liit) kõrgushüppes, Indrek Raig (Eesti Post) ja Margot Lelle (Elion) kuulitõukes. Segavõrkpalliturniiril võidukas Swedbanki võistkonnas mängisid Inga Parve ja Janis Pugri.

 

Hõbedale jõudsid Nordea Panga 4×100 m jooksjad nii meeste kui naiste arvestuses. Pisut tuli abi võtta võistkondade koostamiseks ka teistest ettevõtetest, kuid arvestades, et ka vastu jooksid näiteks Saksamaalt või Belgiast kogu delegatsiooni peale koostatud võistkonnad ja selline abi polnud keelatud, siis mingit probleemi selles polnud. Teatejooksu hõbeda omanikeks saavad ennast pidada Kristel Kaubi, Kristiina Kruusa, Margot Lelle ja Merle Kõrgemäe naistest ning Marti Soosaar, Andres Zoober, Priit Aavik ja Roger Niitmäe meestest. Individuaalsed hõbedad said Roger Niitmäe (kaugus), Marti Soosaar (kuul), Kristel Kaubi (kuul), Kristiina Kruusa (100 m, 400 m). Hõbedased medalid sai kaela ka Swedbanki segapaar volles Liivar Laos ja Annika Noorkõiv ning Elioni naiste paar Margot Lelle-Merle Kõrgemäe.

Pronksi tõid koju võrkpalli naispaar Piia Kallas-Helle Luks (Swedbank) ning kergejõustikus Kristel Kaubi (100 m, 1500 m ja 5000 m) ja Merle Kõrgemäe ja Kristiina Kruusa (kuulitõuge). 

Lisaks osalesid eestlased mängudel ka meeste korvpallis, kus olid väljas Swedbanki ja Nordea Panga võistkonnad. Nordea osaks jäi 5.-6. koha jagamine ja Swedbankile, kindlasti pettumust valmistanud, 7.-8. koht. Just Swedbanki võistkonnalt ootas delegatsioon nende mängude parimat tulemust, sest võistkonda oli tugevdamas ka Tanel Sokk, lisaks esiliigas pallivaltele Swedbanki mängijatele. Kahjuks oli turniiri süsteem selline, mis esimese alagrupimängu napi 2-punktilise kaotuse järel enam kõrgemale kohale, kui 7. lootust ei andnud. Eesti võistkond oli väljas ka tennises, kus palli ajas taga Strantumi kolmik. Samuti oli stardis ka Eesti Spordiseltsi Kalev esindaja Lea Ilves maastikujooksu 5 km rajal. 

Kokkuvõttes jäid eestlased mängudega rahule. Horvaadid tegid väga head tööd mängude korraldamisel ja kuigi eelinfot liikus napilt, tunuds koha peal enamjagu asju kenasti toimivat. Spordialade tase on neil amatööridele mõeldud mängudel kohati väga erinev, nii erinevatel aladel kui ka alade lõikes. Kui kergejõustikus võistledakse viies vanuserühmas, mis teeb medalite võitmise kohati väga lihtsaks, siis meeste korvpallis näiteks oli konkurentsis 14 võistkonda, kellest kümnekonna tase oli väga kõrge. Samas oli igal pool ka nõrgemaid, sest tegemist on võistlustega, kuhu osalema võib minna igaüks, kes nö. firmasportlase kriteeriumile vastab.

Järgmised Euroopa firmaspordi suvemängud korraldatakse Saksamaal Hamburgis 2011 aasta suvel. Tulemas on ka talimängud 2010 talvel Prantsusmaal.