Eesti Sportlikema Ettevõtte tabeli etteotsa asus Swedbank!

20. aprill 16

Kui veel kuu aega tagasi, Talispartakiaadi lõpu järel juhtis Eesti Sportlikema Ettevõtte tabelit Danske, siis nüüd on nad langenud neljandaks, jäädes alla nii Kalevile, Tallinna Lennujaamale kui ka tabeli liidrile, Swedbankile.

LM7A1134

Foto: Kristo Parksepp

Kui teise-kolmanda koha punktivahe on üsna suured 70 punkti, siis esikahe punktide vahele jääb vaid 25 palli. Põhjust võib otsida ülinapilt kaotatud Kevadspartakiaadi tulemustest, kus Swedbanki ja Lennujaama vahele jäi vaid 0,8 palli. Kokku võistleb edetabelis hetkeseisuga esikoha eest 25 Eesti ettevõtet.

Millised on seisud Parima Rahvasportlase tabelis? Naiste arvestuses kroonib endiselt tabelit Danske töötaja Laura Maasik, tema järel tulevad Piret Põldsaar Tallinna Lennujaamast, kes oli Talispartkiaadi järel veel kolmas, ja Karin Lüütsepp Kalevist, kes langes Kevadspartakiaadi tulemustega koha võrra alla, kolmandale kohale.

Naised 40+ arvestuse esikohta hoiab endiselt kindlalt Mirja Lind Tallinna Lennujaamast, teist kohta Kristi Liiver Kalevist ja kolmandat Anne Kaseväli, samuti Lennujaamast. Kaseväli on esikolmikus uus tulija, Liiver on aga kolmandalt kohalt teiseks tõusnud.

Meeste klassis on juhipositsiooni sisse võtnud Ragnar Leimann Swedbankist, tema järel tulevad Mattis Torn Tallinna Lennujaamast ja Jano Järvelaid Kalevist. Kui Talispartakiaadi järel oli Järvelaid veel kuues, siis nüüd on ta kindlalt konkurendid teelt lükanud ja esikolmikus endale koha kindlustanud.

Mehed vanuses 40 ja rohkem on kogunud punkte meeste klassi võistlejatest enamgi. Kulla suunas liigub Henri Kaarma Danskest, hõbedat hoiab silmis Margus Maidla Rahandusministreeriumist ja pronksile pretendeerib Leho Virma Swedbankist. See esikolmik on ka enim muutunud: kuigi esikoht on püsinud sama, on nii Maidla kui Virma oma tulemusi oluliselt parandanud.

Varsti on aga käes kevadised rattarallid, jooksud ja maratonid ning siis juba kauaoodatud Suvespartakiaad’16! Paremusjärjestus hakkab alles tasapisi kanda kinnitama ja ükski pjedestaalikoht pole kivisse raiutud. Uute põnevate tulemusteni! Suvespartakiaadile saad end kirja panna SIIN!

 Parima Rahvasportlase edetabeleid vaata SIIT, Eesti Sportlikema Ettevõtte parimaid SIIT.