Aasta sportlikemad ettevõtted on Tallinna Lennujaam, Swedbank ja Elisa Eesti

29. november 15

Kuldpall 2015 autasustamine @Firmasport 10. juubel / foto: Ardo SäksLaupäeval Tartus lõpu saanud Kuldpall 2015 lõpetas ka selleaastase firmaspordihooaja. Kokku 16 erinevalt võistluselt ja kümnetelt erinevatelt aladelt toodud tulemused tõid esikoha Tallinna Lennujaama Spordiklubile. 

Auväärsele teisele kohale tuli Swedbank, kelle järel pälvis kolmanda koha Elisa.

Esikümnesse mahtusid ka Danske, Kalev, Rahandusministeerium, Kuldpall 2015 võitja Eesti Energia, Norma, Tallinna Linnatranspordi AS ja uustulija TransferWise.

Firmaspordi 10. hooaja lõpupeol jagati välja ka Eesti Parim Rahvasportlane 2015 sarja võitjad, kelle hulgas oli ka mitmeid firmasportlasi.

Meeste klassi esikoht läks Ragnar Leimannile Swedbankist, teine Rain Lepikmäele ja kolmas Mattis Tornile. Neile järgnesid Marius Pihlak, Jano Järvelaid, Ivo Stolfot, Raul Nikolajev, Tamor Bakhoff, Ahti Raba, Hannes Veide, Raiko Tutt ja Vahur Vent.

Mehed 40 klassi esikoha teenis välja Aivo Kaljumäe Elisast, tema järel tuli teiseks Margus Maidla ja kolmandaks Indrek Viikmaa. Neile järgnesid Rait Pallo, Tarvo-Jaan Rebane ja Hannes Hanimägi.

Naiste klassis oli esimene Kalevi töötaja Marilyn Maasikamäe, teine Laura Maasik ja kolmas Piret Põldsaar. Nende järel tulid Jaanika Parts, Kristiina Kõll-Grünberg, Triin Soha, Laidy Lainoja, Kristiina Leesi, Karin Lüütsepp, Mari-Liis Jääger, Mari Hindov ja Eve Hermat.

Naised 40 klassi esikoha pälvis Mirja Lind Tallinna Lennujaamast, hõbemedali võttis Mare Ulp ja pronksi Anne Kaseväli. Neile järgnesid Annika Rebane, Janika Apri ja Kristi Liiver.

Eesti Sportlikem Ettevõte 2015 on sari, mis selgitab välja Eesti kõige aktiivsemad ja sportlikumad ettevõtted. Sarja eesmärgiks on väärtustada energilist ja sportlikku töötajat ning kollektiive, kes oma töötajate arengusse panustavad.

Eesti Parim Rahvasportlane 2015 on sari, mis selgitab välja Eesti kõige aktiivsemad ja tublimad rahvasportlased. Sarja eesmärgiks on väärtustada sportlikku mitmekülgsust ja ellusuhtumist.

Teiste hulgas kuuluvad sarjade arvestusse Tartu Maratoni Kuubiku üritused ja RMK Kõrvemaa Nelikürituse alad. Sarja korraldab Eesti Firmaspordi Liit.

Foto: Ardo Säks