Eesti Sportlikem Ettevõte 2016 on Tallinna Lennujaam!

27. november 16

Laupäeval lõppes Tartus 2016. aasta firmaspordihooaeg, mille viimase võistluse, Kuldpalli järel krooniti Eesti sportlikemaks ettevõtteks juba teist aastat järjest Tallinna Lennujaam. Kuldpallil esikoha võitnud Swedbank tuli üldarvestuses teiseks, ülinapi eduga Danske Banki ees võttis kolmanda koha Kalev. 

Swedbank ning Tallinna Lennujaam kulgesid külg külje kõrval kogu hooaja, olles Kevadspartakiaadil teineteisest vaid ühe punkti kaugusel. Kui firmaspordivõistlustel oli parem Swedbank, siis Tallinna Lennujaam tegi märksa tugevamad tulemused Tartu Maratoni Kuubiku ja RMK Kõrvemaa Nelikürituse võistlustel.

img_8803“Enne Kuldpalli oli teada, et meil on küll piisav edumaa, aga peame kindlasti osalema ja teatud punktiskoorid kätte saama, et Swedbankiga mitte liiga suurt vahet tekitada,” ütles Tallinna Lennujaama spordijuht Tarvi Pihlakas.

Mõnusat võistluspinget pakkusid lisaks Swedbankile mitmed teisedki. “Kõigi ettevõtetega esikuuikus pidi tegelikult kogu hooaja arvestama,” sõnas Pihlakas.

Tema sõnul on Tallinna Lennujaama enda firmaspordiplaanid järgmiseks aastaks veel lahtised, küll aga ennustab ta uueks hooajaks edu SEB Panga sportlastele. “Kui SEB teeb järgmisel aastal kogu sarja kaasa, siis suure tõenäosusega on nemad kindlasti ühed pretendendid,” tõdes Pihlakas.

Eesti Sportlikema Ettevõtte tiitel tähendab Pihlaka sõnul ühe ettevõtte jaoks väga palju. “See on tunnustus neile, kes tulevad oma mugavast kodust välja, proovivad uusi spordialasid ja harjutavad. Tiitel mõjub kogu ettevõttele ikka väga-väga positiivselt ja näitab, et Tallinna Lennujaam on selline ettevõte, kus panustatakse ka töötajasõbralikkuse sfääri,” kinnitas Pihlakas.

Eesti sportlikema ettevõtte tiitli võistluskavasse kuulusid 2016. aastal kuus firmaspordiüritust: Tali-, Kevad-, Suve- ja Sügisspartakiaad, Vennad Ehituse Seitsmevõistlus ning Kuldpall. Samuti läksid arvesse Tartu Maratoni Kuubiku ja RMK Kõrvemaa nelikürituse tulemused.

Kokku võistles sel hooajal tiitli eest üle 70 Eesti ettevõtte. Uus firmaspordihooaeg saab alguse 10. veebruaril, mil minnakse vastamisi Otepääl ja Käärikul toimuval Talispartakiaadil.

img_8705m-1