Eesti Post on taas riigiametnike meister võrkpallis

17. november 08

Teist aastast järjest oli Riigiametnike meistrivõistlusel võrkpallis teistest, kuni finaalmängu viimase pallivahetuseni, üle Eesti Posti võistkond. Asjaolu, kas Eesti Posti töötajaid lugeda riigiametnikeks või pigem lihtsalt Eesti riigile kuuluva ettevõtte töötajateks ei mänginud suurt rolli. Väga sõbralikus ja sportlikus õhkkonnas kulgenud turniiril oli Eesti Post mänguklassilt teistest võistkondadest kindlalt üle. Finaalis suutis Siseministeerium tõsiselt vastu hakata vaid mängu esimeses geimis. Kogu turniiril loovutas Eesti Post geimi vaid alagrupiturniiril ja seda lõpuks 8.-ndaks tulnud Kodakondsus- ja migratsiooniametile.

Laupäevaks jõudis Audentesesse kohale esialgselt välja kuulutatud 15 võistkonna asemel kuraditosina jagu võrkpalli segavõistkondi. Erinevatel põhjustel olid viimasel hetkel loobunud Kultuuriministeerium ning Maksu- ja Tolliamet.

Alagrupi mängud
Esikaheksast jäi välja kõige napimalt Lõuna-Eesti Päästekeskus, kes B-alagruppi kuulununa pidi tunnistama Siseministeeriumi ja Vanglateenistuse võistkondade paremust ja seda kolme võistkonna surunud ringis kolmandaks jäädes. Tagantjärgi vaadates tuleb öelda, et Päästekeskusel polnud loosiõnne. Rivaalid tulid turniiril hiljem teiseks ja kolmandaks. B alagrupis väga tugevate võistkondadega heitlema pidanud MKM-il (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium) jäigi võidurõõm maitsmata, kuigi kindlasti polnud tegemist kaugeltki turniiri nõrgima võistkonnaga.

A-alagrupist ei saanud edasi Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja platseerus samuti kohtadel üheksandast tahapoole. C-alagrupist ei suutnud end play-off’i välja mängida Riigikohus, kes oli kohale tulnud Tartust ja tagasiteed ülikoolilinna alustati paraku varakult. D-alagrupis saadeti asju pakkima Tehnilise Järelvalve Ameti sats ja seda Statistikaameti ja Keskkonnaministeeriumi poolt. Seoses ajanappusega ei mängitud välja kohti 9.-13, mis on iseenesest kurb, aga ei ole halba ilma heata – publikum suurenes ☺

A-alagrupi ja terve turniiri suurfavoriit Eesti Post esines oma võimete kõrgusel ning alagrupp võideti suuremate raskusteta. Eelmise aasta võitjatele sekundeeris Kodakondsus- ja Migratsiooniamet. B-alagrupis tegid tuule alla teistele Siseministeerium ja Vanglateenistus. C-alagrupis särasid Veeteede Amet eesotsas Vamboga ja Rahandusministeerium. D-alagrupi võitja selgus Statistikaameti ja Keskkonnaministeeriumi omavahelisest mängust, esimesena mainitu osutus olema paremas mänguvormis.

Veerandfinaalides võitsid ja poolfinaalidesse läksid edasi: Eesti Post vs Statistikaamet ja Siseministeerium vs Vanglateenistus. Eesti Posti võistkond sai kirja veenva võidu 2:0 geimide suhtega. Statistikaamet pidas vastu kolmveerandi mõlematest geimidest ja murdus mõlema geimi lõpus. Siseministeeriumi tee finaali Vanglateenistuse vastu kulges üle kivide ja kändude- esimene geim kaotati napilt. Teine võideti küll kindlalt, kuid kolmandat alustas väga võimsalt Vanglateenistus. Ühtlasem pink ja tark mängutaktika viis siiski SIMM’i finaali kahepunktise paremusega. Seejuures lõi kaks viimast punkti mürsuna meeste võrgu kõrguselt maha võistkonna MVP-ks valitud Maili Arro.

Viimane algas tasavägiselt ja esimene geim lõppes õnnelikult Eesti Postile. Siiski teises geimis Siseministeerium nõnda head mängu ei suutnud näidata ja kolmandat geimi ei tulnudki ja seega teist aastat järjest 2:0 mängudega saavutas Riigiametnike võrkpalliturniiril 2008 esikoha Eesti Posti võistkond, kus mängisid: Indrek Raig, Teet Luuse, Aavo Kärmas, Ingmar Orav, Veiko Nurk, Elsa Saks ja Inga Parve.

Pronksimängus läks vaja otsustavat 15-ne punktini kestvat geimi, milles Statistikaameti võistkond pidi sedapuhku alla vanduma Vanglateenistusele, kelle ridades valiti kohtunike poolt turniiri parimaks mängijaks Priit Post. Kohad viiendast ülespoole mängiti välja ja järjekord kujunes seesuguseks: Keskkonnaministeerium, Veeteede Amet, Kodakondsus- ja Migratsiooniamet, Rahandusministeerium.

Sportlikust pingutusest saadud head meeleolu tõusis veel enam turniiri lõpetamine Bamboo pubis, kus hea maitsesid hiina köögi road ning külm siider ja õlu. Autasustati ka loomulikult parimaid võistkondi ning pallisaalis toimunut ja ka tulevikuplaane arutasid viimased lahkujad veel kell 23.00 kui restorani sulgemisaeg kätte jõudis.

Järgmine, järjekorras viies riigiametnike võrkpalliturniir toimub juba järgmisel aastal. Riigiametnike mesitrivõistlused korvpallis algavad aga taas jaanuaris.