Eesti läbi aegade esinduslikum triatlonivõistlus TriStar111 Estonia toimub Otepääl

02. august 10
Laupäeval, 7.augustil 2010. aastal toimub rahvusvaheline triatlonivõistlus TriStar111 Estonia, toimumiskohaks Otepää ja Pühajärve ümbrus.  
Võistlus, mida läbivad maailma vastupidavamad sportlased, koosneb 1km ujumisest, 100km jalgrattasõidust ja 10km jooksust. Distants on võimalik läbida ka meeskonnavõistlusena, samuti on TriStar11.1 võistluse raames võimalik proovida triatloni lühidistantsi, mis sobilik lastele ja algajatele.
Lisaks sportlikule tegevusele on tegu lõbusa, loodusthoidva ja sotsiaalse ettevõtmisega. Rahvusvaheline võistlussari TriStar teeb koostööd maailmakuulsa jalgratturi Lance Armstrongi poolt ellu kutsutud Livestrong heategevusfondiga, millega koostöös toetatakse Eestis toimuva võistluse kaudu vähihaigete laste ravi Tallinna Lastehaiglas.
Hawaii Ironman 2008 a võitja Chris “Macca” McCormack. “Lühike ujumisdistants ja pikk rattadistants hoiavad võistlustempo kõrge ja agressiivse võistluse esimestest meetritest alates ning peab olema valmis konkurentide rünnakuteks. See saab tõsiselt raske olema, aga ma armastan triatloni.“          
Lisaks Chris McCormackile võib Otepääl näha veel selliseid maailmakuulsaid triatleete nagu Björn Andresson, Philip Graves, Thomas Hellriegel, Ain-Alar Juhanson, Nicholas Ward Muńoz, Lothar Leder ja Jürgen Stilgenbauer. Naiste seas on rõõm ära märkida Tiina Boman ja Desiree Ficker.
Ain-Alar Juhanson, võistluse Eesti poolne korraldaja ja samuti ka võistleja: “Kui neid nimesid googeldada, siis tuleb uhkusega tunnistada, et nii suurel hulgal ja niivõrd suuri maailma ässasid ei ole Eestimaa veel triatlonivõistlustel näinud. Võistluse teevad huvitavaks veel asjaolud, et distants on seekord tippude jaoks tavapärasest erineva formaadiga (lühike jooksudistants) ning kõigil Eesti rahvasportlastel on võimalik sama-aegselt tippudega võistlusrajal mõõtu võtta, kas individuaalvõistlejana või meeskonnaliikmena.“
Põhivõistluse start on laupäeval, 7. augustil kell 11.00 Pühajärve äärest. Meeskonnavõistlejad alustavad samast punktist täpselt 11 minutit hiljem.
Päev enne põhivõistlust, reedel 6. augustil, toimub lühidistantsi võistlus TriStar11.1, mis on sobilik harrastajatele, lastele ja kõigile pereliikmetele, kes tahavad end proovile panna 100m ujumises,10km jalgrattasõidus ja 1km jooksus.