Eesti Energia osutus piljardis võitmatuks

27. november 15

Traditsiooniks on saanud, et Kuldpallil saab mõlema võistluspäeva õhtutel lisaks karmile spordile ka puhata ja mängida. Mis oleks puhkuseks aga parem viis, kui piljard? Just selle pallimängu saatel saadetigi Kuldpall 2015 esimene päev eile õhtusse.

kuldpallTähe Piljardiklubis toksisid piljardit kokku 21 2- ja 3-liikmelist tiimi ning mängiti üldtunnustatud 8 palliga piljardi võistlusmääruste järgi.

Reeglid oleks aga võinud olla millised tahes – Eesti Energia neljandale tiimile ei oleks ikkagi keegi vastu saanud. Kui ühe mängu jaoks oli ette nähtud 30 minutit, siis Rommi Allikule ja Tauno Juhansonile piisas enamasti vaid kümnest, et vastased 2:0 alistada.

Alla ei vandunud ka teise ja kolmanda koha võtnud Tallinna Lennujaama tiimid. Hõbemedali väärilise tulemuse mängisid välja Tiit Kepp ja Raimo Nikolajev, kolmanda Roman Kordonets ja Igor Verestagin.

Kuigi edetabeli eesotsas valitsesid meespaarid, leidus siiski ka julgeid naisi, kes kella üheni öösel kestnud piljardilahingu ette julgesid võtta. Üheks selliseks oli SportID meeskond koosseisus Artur Käpp-Anni Haasma, kel jagus vaatamata edetabelis 15. kohale jäämisele teineteise kohta vaid kiidusõnu.

“Kui meil hakkas halvasti minema, siis leppisimegi lihtsalt Anniga kokku, et see on meie taktika – näitame alguses, et oleme nõrgemad, ja siis teeme pärast vastastele ära,” selgitas tiimi meespool Artur. “Ma olen kindlasti liiga võistlushimuline, oleksin ise neid kaotusi hullult üle elanud ja võitudega ülbeks läinud, aga Artur tasakaalustas mu ilusti ära. Tal olid tugevad löögid. Ja yolo-suhtumine,” kiidab Anni.

Ent oli ka segapaare, kes saavutasid veidi kõrgemaid kohti: parima tulemuse tegi 6. kohale tulnud Swedbanki tiim koosseisus Eve Hermat-Joonas Rääk. Viienda koha saavutanud võistkonnal, Eesti Akadeemilisel Spordiliidul, oli aga kaasa võetud kõige nimekam treener. Tiim koosseisus Tarmo JaaksonSiim Suppi oli treeneripingile värvanud TÜ/Rocki korvpallimeeskonna kapteni Marek Doronini, kelle kaasaelamist ja häid nõuandeid siiski päris medalivääriliselt kuulda ei võetud.

Postimehe toetusel saavad parimad piljardimängijad ka auhinnatseremoonial kenasti premeeritud. Kuldpall 2015 jätkub täna aga kuue mõnusa alaga spordihallides üle Tartu.