Dynami:t kardisõidu võitis Tallinna Lennujaam, nooleviske Swedbank

06. aprill 16

Kevadspartakiaad’16 kolmas ja neljas võistluspäev möödusid Triobeti rajal Dynami:t kardisõidu ja Hiiu pubis peetud nooleviske saatel. Esimesel päeval võistlesid kardis mehed ja nooleviskes naised, teisel päeval vahetati kohad. Kardirajal osutus kiireimaks Tallinna Lennujaam, nooleviskes osavaimaks aga Swedbank.

DSCF8365 (Large)Dynami:t kardisõidus oli ühtaegu nii raske kui ka põnev. N40 klassi kaheksandaks tulnud SEB töötaja Anu Meieri jaoks oli see esimene kardisõit elus, ent pärast eelsõite parandas ta oma ringitulemust lausa ligi 9 sekundiga ja tõusis kahe finaalgrupi võrra. “Päris väsitav oli kolm sõitu järjest teha, aga võistluse lõppedes sain ma alles hoo sisse – võiks veel teha!” tõdes Meier.

N40 klassis oli parim Taimi Laanela Tallinna Lennujaamast ajaga 00:37,37. “Esimesed kaks ringi oli närv väga sees, aga siis läks edasi rahulikuks,” tõdes Laanela.

Kolleeg Merike Klement võttis aga võidu N klassis, seda ajaga 00:36,72. Ürituse eel ütles Klement, et järgmisel aastal ta kardisõidule kindlasti enam ei tule. “Kaks päeva enne kardisõitu on närvid totaalselt läbi! Aga rajal tuli hea tunne uuesti sisse ja eriti hea tunne tuli sisse koos võiduga,” tõdes Klement ja lubas järgmisel aastal siiski taas rajal olla.

Oma tulemusega rebis ta ette ka M40 klassi parimast, Ardi Aolaiust, kelle kiireimaks ajaks jäi 00:36,73. M klassi parim tulemus 00:36,23 kuulus sel korral Jano Järvelaiule Kalevist.

Tallinki mehe Toomas Kaldma möödasõit finaalis pälvis lausa korraldajate tähelepanu: tegu oli kardisõidu õpikunäitega, kus vastasest puhtalt sisekurvist mööda pannakse. “Sellised möödasõidud on kõigile eeskujuks!” tõdesid korraldajad.

Eilse päeva kiireim mees, SEB töötaja Sander Siniorg näitas päeva parimat aega eelsõitudes ning juhtis ka finaalsõidus, aga kahjuks tuvastati valestart ning mees lõpetas kolmandana. Nii teenisidki Siniorgu kogu finaali jälitanud Kalevi mehed välja 1. ja 2. koha. “Tuleb tunnistada, et Sander oli küll kiire mees – me püüdsime kõvasti ning sõitsime temaga samas tempos kogu finaali,” ütlesid nad.

M40 klassi võitja, Elisa tiimiliikme Ardi Aolaiu sõnul oli sõit põnev ja konkurendid tugevad. “Teise koha mees oli kiirem, aga õnnestus teda selja taga hoida ning õnneks tuli finiš enne vastu, kui tal õnnestus mööda sõita,” tõdes Aolaid.

Ettevõtete arvestuses tuli Tallinna Lennujaama järel teiseks Kalev ning kolmandaks Swedbank.

IMG_5313MNooleviskes oli põnevust ja mänguilu sel korral rohkem kui küll. Meeste seas tegid parimad tulemused Imre Kokmann Swedbankist, kes tõi võiduks vajalikud punktid koju juba 21 viskega, olles seega lausa 11 viset “parem” hõbemedalimehest Marius Pihlakust, kes töötab Tallinna Lennujaamas. Kolmanda koha võttis juba üheviskelise vahega Jaanus Raudla Swedbankist.

Naiste võidu võttis Triin Vilman Rahandusministeeriumist, kes spetsiaalset trenni Kevadspartakiaadiks ei teinud – viimati hoidiski ta nooli käes möödunud Suvespartakiaadil.

“Eelmiste spartakiaadide eel olen ikka harjutanud, aga olen alati teiseks või veel kusagile kaugemale jäänud. Kodus on mul küll ukse peal noolemäng olemas, aga sel korral eraldi trenni ei teinud. Sihtisingi lihtsalt üht kindlat sektorit ja läks õnneks,” tõdes Vilman.

Vilman võttis finaalis esikoha 35 viskega, hõbemedalist Karin Lüütsepp Kalevist pidi skoori täissaamiseks tegema 5 viset enam. “Mul oli üldse alles teine kord elus mängida!” naeris ta. Kolmandaks tuli Monika Sepp Danskest.

Ettevõtete arvestuses tuli Swedbanki järel teiseks Kalev ja kolmandaks Tallinna Lennujaam.

Tublisid juhte toetab A. Le Coq oma energiajoogiga Dynami:t ja kinkekaartidega Dorpat SPA, parimatele nooleviskajatele paneb auhinnad välja sportliku elustiili lipulaev MyFitness.